Autor: Rafał Wichniewicz
Klienci odwiedzający w środę rano gnieźnieński oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych musieli liczyć się z utrudnieniami. Placówka uczestniczyła w ogólnopolskim strajku ostrzegawczym pracowników ZUS.
Stacja uzdatniania przekazana do przebudowy. Inwestycja wraz z nowym źródłem ma poprawić bezpieczeństwo dostaw wody
Rozpoczęły się prace związane z budową nowego ujęcia wody, stacji podnoszenia ciśnienia oraz infrastruktury wodociągowej w południowo-wschodniej części gminy Gniezno. Inwestycja o wartości ponad 7,2 mln zł ma zwiększyć bezpieczeństwo i niezawodność dostaw wody dla mieszkańców.
Miasto pyta organizacje o potrzeby i zaprasza na spotkanie. Powstaje projekt Centrum NGO
Miasto Gniezno rozpoczyna prace nad utworzeniem Centrum NGO, które ma wspierać działalność organizacji pozarządowych oraz rozwój wolontariatu. W związku z przygotowaniem projektu samorząd zaprasza przedstawicieli trzeciego sektora na spotkanie konsultacyjne.
Mieszkańców Gniezna jest już mniej niż 60 tysięcy. Opublikowano raport o stanie miasta
Liczba mieszkańców Gniezna nadal spada, a miasto mierzy się z postępującymi zmianami demograficznymi – podobnie jak w większości ośrodków w całej Polsce. Jednocześnie samorząd wskazuje na rekordowe dofinansowanie w wysokości 80 mln zł oraz szereg inwestycji i działań realizowanych w 2025 roku. Takie wnioski płyną z „Raportu o stanie Gminy Miasto Gniezno za 2025 rok”. Każdy może wziąć udział w dyskusji nad jego treścią, jeśli zbierze wcześniej odpowiednie poparcie.
Wkrótce Park Miejski zostanie częściowo zamknięty. Odbędzie się spotkanie informacyjne
Jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc rekreacji w Gnieźnie czekają duże zmiany, a to oznacza czasowe zamknięcia tego terenu. Mieszkańcy są zaproszeni na spotkanie informacyjne, które zaplanowano na najbliższy poniedziałek 22 czerwca. Zostanie ono poświęcone planowanej rewitalizacji Parku Miejskiego im. gen. Władysława Andersa.
ś.p. Weronika Pietroczuk
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 11 czerwca 2026 roku zasnęła w Bogu Weronika Pietroczuk…
Ostatnie pożegnanie Zdzisława Kujawy
Rodzina, bliscy, samorządowcy, spółdzielcy, przedstawiciele różnych środowisk, a także mieszkańcy wzięli udział w pogrzebie zmarłego przed kilku dniami Zdzisława Kujawy, przewodniczącego Rady Miasta Gniezna obecnej kadencji oraz prezesa Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i klubu sportowego „Stella”.
Policja sprawdzi autokary przed wakacjami. Każdy może zgłosić kontrolę
Rozpoczynają się wakacyjne wyjazdy dzieci i młodzieży, a wraz z nimi kontrole autokarów prowadzone przez policjantów. Funkcjonariusze przypominają, że każdy rodzic, opiekun lub organizator wyjazdu może zgłosić autokar do sprawdzenia jeszcze przed rozpoczęciem podróży.
Policjanci rywalizowali o tytuł „Dzielnicowego Roku”. Sierż. Karol Książek najlepszy w powiecie
Sierż. Karol Książek z Komisariatu Policji w Trzemesznie zwyciężył w powiatowych eliminacjach konkursu „Dzielnicowy Roku”. Wraz z asp. Bartoszem Wesołowskim będzie reprezentował Komendę Powiatową Policji w Gnieźnie podczas etapu wojewódzkiego.
Wypadek na rekreacyjnej ścieżce nad Jeziorem Jelonek. Zderzenie nastolatka na hulajnodze i rowerzysty
Do niebezpiecznego w skutkach zdarzenia doszło w poniedziałkowe, późne popołudnie na ścieżce pieszo-rowerowej nad popularną „Wenecją” w Gnieźnie. Na skutek zderzenia hulajnogi i rowerzysty obaj trafili pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego.
„Nie wiemy, czy przetrwamy”. Budynek pękł, nikt im nie pomógł, a oszczędności kiedyś się skończą
Jeszcze rok temu tętniło tu życie. Przy stolikach spotykali się stali bywalcy, latem zapełniał się ogródek, a przez drzwi jednego z najbardziej rozpoznawalnych lokali gastronomicznych w Gnieźnie codziennie przewijały się dziesiątki klientów. Dziś wnętrze wygląda jak w permanentnym remoncie. Ściany cały czas noszą ślady uszkodzeń, a właściciele „Wenecji” przyznają wprost: nie wiedzą, czy uda im się dotrwać do 30-lecia działalności, bo na ratowanie firmy przeznaczyli już sporo oszczędności.
Zderzenie dwóch samochodów na ul. Poznańskiej
W poniedziałkowe, późne popołudnie doszło do zdarzenia drogowego w rejonie skrzyżowania ul. Poznańskiej i Topolowej. W jego wyniku dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala.













