|  Dobra Dusza  |  Zostaw komentarz

Cmentarny spokój

Katolik odpadły od wiary, przez pogardę głosu Jezusa Chrystusa, przez lekceważenie niezliczonych wyrzutów sumienia oraz ciężkie grzechy może dojść do zaparcia i wyrzeczenia się swojej katolickiej wiary.

Milczenie Chrystusa jest najstraszliwszą karą, jaką Bóg może zesłać na grzesznika. Owo milczenie jest prawie nieomylnym znakiem wiecznego potępienia. Nawet święci nie obawiali się niczego bardziej, jak tego, że Zbawiciel za karę, za ich małe błędy i niewierności przestanie do nich mówić przez wewnętrzne poruszenia i oświecenia albo przez głos sumienia.

A my, ponieważ tak mało miłujemy Boga, tak mało bierzemy sobie do serca wyrządzoną przez nasze grzechy Bogu, Panu naszemu zniewagę, często upadamy. Przyzwyczajamy się do życia w ułudzie codzienności zapominając z każdym dniem, co było i jest celem w naszym życiu. Zaczynamy wierzyć światu, a naszymi pragnieniami stają się zaszczyty i wyścig w dobrobycie. Jednak nic tak naprawdę nie zapewni nam prawdziwego spokoju serca, którego pragnie każdy z nas, jeśli nie wykażemy odrobiny dobrej woli poznania. Oziębli na Głos Boży, z zatkanymi uszami, z zamkniętymi oczami nie wytężamy krzty swoich możliwości, by spojrzeć we właściwą stronę. To świat nadaje nam kierunek działania, rzuca światło i dyktuje nam jak żyć. A my wpatrzeni w tę światową nowoczesność tracimy czujność religijną. Wyczerpani pracą stajemy się obojętni i zdani na własne siły udając szczęśliwych.

Milczy wówczas Chrystus, nie czyni już wyrzutów, i taki odpadły katolik cieszy się nawet ułudnie niezmąconym spokojem duszy. W rzeczywistości jest to cmentarny spokój. Można żywić nadzieję nawrócenia tylko wtedy, jeśli ci nieszczęśni krzykiem żarliwej, pokornej modlitwy rozpoczną nakłaniać milczącego Zbawiciela do mówienia. Kiedy zwrócą się z pełnym zaufaniem do Boskiego Serca, aby otrzymać konieczną siłę i moc ducha, i odwagę na pokonanie piętrzących się trudności.

Nie wiemy, co przyniesie nam najbliższa przyszłość. Dlatego musimy być zawsze gotowi, musimy się modlić bezustannie. Bądźmy tylko prości, pokorni, z głębi duszy wierzący, a Chrystus do nas przemówi. Także módlmy się i my, i porządkujmy przy tym nasze życie.

Niedziela, 05.marca 2023r. publiczny różaniec przy pomniku Opatrzności Bożej, godz.16.00. Modlimy się o nawrócenie moralne i duchowe rodzin z Gniezna i Polski oraz o wiele katolickich rodzin w naszej ojczyźnie.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.