|  Dobra Dusza  |  Zostaw komentarz

Miłość bliźniego

Mamy być katolikami rozumem, sercem, duszą, mową, przykładem i całym życiem swoim oraz mamy czuwać, by zgubna zaraza niedowiarstwa nie wkradła się do nas i nie pogubiła nas wszystkich. Mamy też wszystkim dobrze życzyć i smucić się, gdy kogoś spotka nieszczęście, gdyż wszystkich ludzi, a nawet nieprzyjaciół, należy uważać za braci.

Powinniśmy wszystkim okazywać uprzejmość, nie zazdrościć tym, co mają się dobrze. Dobrych należy miłować dla ich cnót, a złych dlatego, by stali się dobrymi. Dobrym należy życzyć wytrwania w łasce Bożej, a złym nawrócenia. Gdy ktoś jest wielkim grzesznikiem i bardzo przewrotnym, powinniśmy grzech nienawidzić, a kochać osobę grzesznika, która jest obrazem Boga.

Wszystkim należy dobrze czynić, o ile możemy, tak co do ciała, co do sławy, jak i co do dóbr duchowych. Co do dóbr ciała, nie powinniśmy nigdy krzywdzić bliźniego. Co do sławy bliźniego, strzeżmy się obmów, oszczerstw i złorzeczeń.

Nie należy miłować grzechów i występków bliźniego, trzeba je mieć w nienawiści, ale osobę samą trzeba miłować. Wszyscy ludzie na świecie mają pewne niedoskonałości i błędy, a dobry chrześcijanin powinien okazywać serdeczne współczucie grzesznikowi, bo to biedny człowiek. Tego Chrystus uczy nas swoim przykładem: modlił się i umarł za grzeszników.

Kto miłuje bliźniego, nie da mu nigdy zgorszenia. Prawdziwa miłość bliźniego objawia się uczynkami na zewnątrz, a kto ma prawdziwą miłość w sercu, ten nie widzi błędów swego brata, lecz go wspomaga, choć by go to miało wiele kosztować.Jednak najpotrzebniejszą w tych czasach dla nas i dla naszych bliźnich jest wiara, bo niebezpieczeństwo utraty tego skarbu niebieskiego jest wielkie w czasach naszych, bezreligijnych. My, przeciw nowoczesnym heretykom i poganom, którzy od prawdy się odwrócili, a ku baśniom się obrócili mamy broń ostrą i niezwyciężoną, której nie damy sobie wyrwać z rąk; mamy różaniec, przez który rozpraszają się ciemności kacerstwa i przez który światło wiary katolickiej zajaśnieje.

W niedzielę, 1.października o godz. 16.00 odmawiamy różaniec publiczny przy pomniku Opatrzności Bożej prosząc Niepokalaną o odnowę moralną i duchową mieszkańców Gniezna i całej Polski.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.