|  Rafał Wichniewicz  |  3 komentarze

Przedszkole w Pyszczynie i urząd gminy będą termomodernizowane

Gmina Gniezno otrzymała środki zewnętrzne na przeprowadzenie prac w dwóch budynkach podlegających temu samorządowi. Mają one przyczynić się do ulepszenia energooszczędności.

Dofinansowanie, które otrzymała gmina Gniezno, wynosi 610 874 złote, a całkowita wartość projektu to 780 460 złotych. Środki zostały pozyskane z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

W ramach tej kwoty Gmina Gniezno planuje wykonać termomodernizację dwóch obiektów użyteczności publicznej na terenie gminy Gniezno i miasta. Pierwszą z nich będzie budynek przedszkola, gdzie zostanie wykonany remont dachu – ocieplenie wełną mineralną jego konstrukcji oraz ścian zewnętrznych, montaż brakujących głowic termostatycznych oraz wymiana oświetlenia na energooszczędne. Drugim będzie siedziba urzędu gminy przy al. Reymonta, gdzie wykonany zostanie remont stropodachu, montaż powietrznej pompy ciepła wraz z instalacją ciepłej wody użytkowej, wymianą kotła i oświetlenia na energooszczędne.

Wszystkie prace będą realizowane jeszcze w tym półroczu – ich zakończenie przewidziano na koniec czerwca 2023 r.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Beta Plus
Beta Plus
28/01/2023 15:31

Panie „Osiniec” Głupoty pan wypisujesz. Pieniądze zdobyte to znaczy zewnętrzne, jak je nazywasz, to sa też nasze pieniądze i trzeba umieć się o nie wystarać. Należysz do tych nudziarzy, którzy wszystko kontestują w tej gminie. A to, ze tamto źle, a to, że to niepotrzebne i tak w kółko. Ciekawe, gdzie byłeś w poprzednich latach, jak nie starczało prawie na nic, a gmina umierała na naszych oczach. jedno tylko pewne, że obecna pani wójt robi wiele i nie starcza jej czasu na pychę i wieczne rozpowiadanie o swojej robocie. W gminie jest naprawdę coraz lepiej i oby tylko nadal ona mogła naszą gminą zarządzać. nawet prezydent Gniezna nie odważył się robić starań, o przyłączenie gminy do Miasta Gniezna, co tak szumnie zapowiadał w swoim programie wyborczym.

Osiniec
Osiniec
28/01/2023 07:57

Dobrze, że gmina Gniezno otrzymała środki zewnętrzne w wysokości 610 874 zł i dzięki temu można zrobić termomodernizację przedszkola w Pyszczynie, gdyż za obecnego wójta nie dałoby się to zrobić ze środków własnych, bowiem cały czas powtarza, że budżet gminy nie jest z gumy. Wiele pieniędzy z budżetu gminy Gniezno jest przekazywane na rzeczy, które nie przynoszą wymiernych korzyści dla mieszkańców Gminy Gniezno a mieszkańcy za to płacą w formie podatku. Przekaz na Facebook Gminy Gniezno jest podobny do TVP1 – Gmina Gniezno mlekiem i miodem płynąca z samymi sukcesami Pani Wójt. Propaganda na całego. Ale czy taka jest rzeczywistość ?
Zdaje się, że nie !!!!!. Wystarczy obejrzeć sesje Rady Gminy Gniezno i mamy pełną odpowiedź jaka naprawdę jest sytuacja Gminy Gniezno i jak sobie naprawdę radzi wójt wykonując swoje obowiązki służbowe. Przykład ostatniej sesji z dnia 26.01.2023 r jak mieszkaniec Gminy Gniezno przedstawił podejście Pani Wójt do realizacji sprawy, która dotyczy Gminy Gniezno.

z gminy
z gminy
25/01/2023 15:25

Gmina Gniezno z przeszłości nigdy tak nie inwestowała, jak za naszej obecnej pani wójt.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.