|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Ostatnie tygodnie prac nad „Wenecją”

Prawdopodobnie już pod koniec kwietnia gnieźnianie będą mogli korzystać z całego Parku Piastowskiego wokół Jeziora Jelonek. Zostały ostatnie tygodnie prac.

Przez ostatnie niespełna trzy lata trwały prace związane z rewitalizacją Parku Piastowskiego. Ostatnim etapem, który trwa od blisko roku, jest fragment od schodów przy I Liceum Ogólnokszałcącego, wzdłuż stadionu, aż przez nowy mostek i do okolic ul. Łąkowej.

Na całym tym fragmencie konieczne było wykonanie różnych prac, także budowlanych m.in. palowanie pod konstrukcje na wyspie, gdzie pojawił się nowy, szerszy mostek oraz toaleta. Druga przeprawa w nowej lokalizacji stanęła od strony ul. Strumykowej. Oba mostki teraz są na tyle szerokie, by mogły z nich korzystać pojazdy służb oraz obsługi zieleni.

Obecnie trwa jeszcze urządzanie zieleni oraz układanie kostki brukowej, po czym ułożona jeszcze musi zostać nawierzchnia ścieżki rowerowej, a także ustawiona mała architektura wraz ze ścieżką historyczną wokół akwenu. Planowane zakończenie prac to koniec kwietnia br.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.