|  Rafał Wichniewicz  |  7 komentarzy

Przebudowa stadionu wciąż za droga. Mimo to Miasto i GOSiR dalej szukają wykonawcy

źródło: Google Earth

Po raz kolejny został ogłoszony przetarg na wykonanie bieżni lekkoatletycznej wraz z przebudową boiska na stadionie przy ul. Strumykowej. Podobnie jak w poprzednim przypadku, oferty są wyższe o kilka milionów złotych.Kilka dni temu Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji opublikował kolejne oferty przedstawione przez firmy zainteresowane ww. inwestycją. Ponownie jednak przekraczają one zakładany budżet. Tak samo było w lutym br.

Obecnie do przetargu złożone zostały dwie oferty:

  • Interhall Sp. z o.o. na kwotę 7 mln 970 tys. złotych
  • PPUH PREBET sp. z o.o. na kwotę 7 mln 977 tys. złotych.

Tymczasem w budżecie miejskim na to zadanie zabezpieczone jest 4 mln 335 tys. złotych. Powyższe oferty zasadniczo niewiele różnią się od tych, które poznaliśmy w lutym br., a mimo to i tak GOSiR po raz kolejny ogłosił przetarg na realizację tego samego zadania – rozstrzygnięcie na początku kwietnia. Wydaje się, że jego wynik nie jest trudny do przewidzenia.

Przypomnijmy iż pierwotnie projekt zakładał nie tylko przebudowę płyty, ale także usunięcie części wału ziemnego w celu wykonania boiska treningowego, przebudowę trybun, a także znacznie szerszego toru bieżni lekkoatletycznej (6 torów). Po tym, jak w ub. roku pomysł ten zweryfikowały ceny w postępowaniu przetargowym, całość została okrojona. Obecnie jest to przebudowa płyty boiska głównego oraz bieżnia lekkoatletyczna 4-torowa na długości 400 metrów i 6-torowa na długości 100 metrów oraz skocznia do skoku w dal. Poza tym także infrastruktura nawadniająca, oświetlenie, monitoring itp. Przeniesione miałyby zostać także strefy dla zawodników i medyków, z pozostawieniem trybun bez zmian.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek ZYGMUNT
Marek ZYGMUNT
30/03/2023 10:22

Porządny stadion z czerwoną bieżnią tartanową jest na osiedlu Kazimierza Wielkiego przy szkole podstawowej nr 12. Tam ćwiczą lekkoatleci z Gniezna. I ten obiekt na Kazimierza Wielkiego musi im na razie starczyć. Bo na ten czas pieniedzy na drugi taki stadion lekoatletyczny w kasie miejskiej …..NIE MA !

wilk
wilk
30/03/2023 14:31
Odpowiedź  Marek ZYGMUNT

Oczywiście,a pieniądze niech miasto zamiast na takie marnotrawstwo przeznaczy na dziury w mieście.Albo niech wspomoże klub MIESZKO w razie awansu do wyższej ligi,a nie dawanie do zrozumienia piłkarzom i działaczom tego klubu,aby tylko nie awansowali ,bo nie ma na to pieniędzy,jak to bywało w ostatnich latach !! Takie duże miasto jak Gniezno,a piłkarze tułają się po piątej lidze,jak zaczną wygrywać,to potem dostają …..cynk o zaciąganiu hamulca,trochę powinno być wstyd nie ??

Marek ZYGMUNT
Marek ZYGMUNT
28/03/2023 07:27

A budynek po dawnym hotelu LECH dalej straszy. !! Dlaczego w tym budynku nie zrobiono Hostelu lub schroniska młodzieżowego ????? Jak Władze Miasta Gniezna chcą przytrzymać dłużej w Gnieźnie …..wycieczki szkolne ?

budowlaniec
budowlaniec
30/03/2023 14:16
Odpowiedź  Marek ZYGMUNT

A kto ma ten niby hostel zrobić? Ta ruina jest prywatna i nikomu nic do tego, no poza tym, ze prezydent mógłby się zaangażować po stronie gospodarza miasta, jeżeli nim jest. Po prostu wymusić na Nadzorze Budowlanym decyzję na jak najszybszą rozbiórkę i kosztami obciążyć właściciela ruiny. I będzie porządek. proste? No, ale jak widać nie dla wszystkich. A co do tego mają wycieczki szkolne? Przecież pobyt w hotelu nie jest dla nich atrakcją, która mogłaby je „przytrzymać” w Gnieźnie. Tutaj potrzeba innych rozwiązań wspierających rozwój turystyki i o tym trzeba myśleć i za to się zabrać. Jest nadzieja, ze nowe władze po jesiennych wyborach okażą się bardziej kompetentne od obecnych lokalnych polityków i ruszą to nasze miasta we właściwym kierunku.

wilk
wilk
24/03/2023 15:08

Czy jest w Gnieźnie jakiś osobny klub lekkoatletyczny??? nigdy bodajże nie było i nie ma to jaki SENS budować bieżnię??? może jeszcze do skoków w dal,wzwyż i o tyczce zróbcie,bo z jakiej racji TYLKO sama bieżnia!! KTO chce na tym zarobić ???Pytam się,bo to marnotrawienie pieniędzy publicznych czyli naszych tak samo jak z tym BALONEM !! Stadion tylko do piłki nożnej powinien służyć i lepiej te pieniądze przeznaczyć na DZIURY w mieście na każdej ulicy !!! Czy tego NIE widzą ŚLEPCY w urzędach ???Za co biorą nasze pieniądze,czy w BIURZE u siebie też mają DZIURAWE PODŁOGI ????

Bolo
Bolo
24/03/2023 07:57

Lepiej zainwestować re pieniądze w drogi, chodniki i parkingi.

maciej
maciej
23/03/2023 13:58

Uparli się na tą bieżnie,biegać to można wszędzie mamy parki , lasy całe miasto sam biegam i możliwości jest sporo .Kilka milionów poszło na teren dookoła Wenecji idealnie przygotowany pod bieganie , rolki spacery .
Klub piłkarski a jedno duże boisko ( orlikowe ) trochę wstyd ale bieżnia .

Ostatnio edytowane 1 rok temu przez maciej© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.