|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Boisko w Szczytnikach Duchownych zyska nowe bieżnie do ćwiczeń

Boisko w Szczytnikach Duchownych. Źródło: Google Street View

Pół miliona złotych dofinansowania otrzymała Gmina Gniezno na wykonanie przebudowy infrastruktury sportowej przy szkolnym boisku w Szczytnikach Duchownych.

Dofinansowanie zostało przyznane w ramach Programu Lekkoatletycznego, którego wyniki ogłosił Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Na liście rankingowej z kwotą dokładnie 495 220 złotych znalazła się Gmina Gniezno. Środki te zostaną przeznaczone na przebudowę istniejącej infrastruktury sportowej przy Szkole Podstawowej w Szczytnikach Duchownych. Pełen koszt zadania poznamy podczas przetargu na jego realizację.

W ramach projektu powstanie bieżnia okrężna o dystansie 300 m, bieżnia prosta o dystansie 80 m, skocznia do skoku w dal oraz rzutnia do pchnięcia kulą. Tym samym, dzięki realizacji projektu, nie tylko powstanie nowoczesna baza sportowa, zwiększająca komfort i możliwości uprawiających dyscypliny lekkoatletyczne, ale także uczniowie zyskają lepsze warunki do zajęć wychowania fizycznego. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.