|  Rafał Wichniewicz  |  8 komentarzy

Nowa fabryka Tex Year została otwarta

W poniedziałek odbyło się uroczyste otwarcie nowej fabryki firmy Tex Year Group. Na potrzeby firmy wykorzystano istniejące budynki dawnego zakładu „Polania”.

Tajwańska firma, która od kilku lat funkcjonuje na europejskim rynku, a swoją siedzibę posiada przy ul. Cegielskiego, 15 maja otworzyła nowy oddział przy ul. Spichrzowej. Zakład ma powierzchnię 1700 metrów kwadratowych. Nie podano jednak, jaka jest liczba zatrudnionych pracowników.

Tex Year to firma zajmująca się produkcją różnych klejów i ekologicznych materiałów. Nawiązała ona współpracę z Minima Technology, który jest największym tajwańskim producentem zastaw stołowych i opakowań do żywności nadających się do kompostowania.

W Gnieźnie utworzono nowy zakład zajmujący się produkcją słomek wykonanych z naturalnie biodegradowalnych polimerów roślinnych, certyfikowanych jako wolne od bifenylu A, ftalanów i innych plastyfikatorów. W poniedziałkowej uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta oraz przedstawiciele obu firm. 

źródło: Urząd Miejski

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
rowerzysta
rowerzysta
23/05/2023 21:23

Nie rozumiem o co niektórym chodzi. Przecież do pracy nikt nie zmusza, pracuje się dobrowolnie, można zarabiać mało jak ktoś chce albo dużo jak ktoś potrafi. A jeżeli chodzi o nadgodziny to stawkę reguluje prawo. Jak ktoś daje się oszukiwać to jest gamoniem. Przecież bezrobocie wynosi poniżej 5 % w wielkopolsce. To oznacza, że brakuje na rynku pracy odpowiednich osób do wykonywania danego zawodu. Wystarczy się rozwijać w danej dziedzinie aby zdobyć przeciętną wiedzę i już nie będzie się zarabiało najniższej krajowej.

Basia
Basia
17/05/2023 07:25

Stan zatrudnia w nowej firmie to zapewne zero. pracownicy z cegielskiego nadgodziny za miskę ryżu będą wykonywać przecież i tak pracują jak niewolnicy. powinniśmy wspierać rodzime polskie firmy nie wstydzić się tego, ze jesteśmy Polakami mamy swój kapitał i coraz bardziej rośniemy w siłe, Wykurzyć tych wszystkich co myślą, ze Polakami można pomiatać.

Koperta
Koperta
17/05/2023 10:03
Odpowiedź  Basia

To otwórz coś swojego, przecież jest tyle możliwości

Leszek
Leszek
17/05/2023 12:18
Odpowiedź  Basia

Pisowa gatka

wyborcy
wyborcy
18/05/2023 18:39
Odpowiedź  Leszek

Nie wiedzieliśmy, że to PiS rządzi w Gnieźnie. Co na to prezydent Gniezna i starosta gnieźnieński? Zmienili barwy?

Jancio
Jancio
24/05/2023 13:25
Odpowiedź  wyborcy

Prezydent mocno obściskuje się z Dolatą 😀

Hodowca milicjantów
Hodowca milicjantów
15/05/2023 23:03

Wystarczy poczytać opinie o owej firmie kolejny kołchoz 😂 Jedna opinia określa ten kołchoz szukają Mechanika ,elektryka ,automatyka w jednej osobie 😂🤣😅 Ciekawe czy księgowa sprzątaczka to też jedna osoba

rowerzysta
rowerzysta
23/05/2023 21:31

Od kilkudziesięciu lat istnieje zawód elektromechanik, automatyka w firmach prrodukcyjnych jak i codziennym życiu jest już tak posunięta, że zwykły elektryk powinien ją ogarniać w stopniu średniozaawansowanym – wiedza ta jest dostępna za darmo w internecie lub za pieniądze unijne na kursach doszkalających. W firmach, gdzie jest kilka maszyn nie zatrudnia się kilku osób, jeżeli można temat załatwić jedną. TRzeba pamiętać, żę automatyk nie przyjdzie do pracy w firmie, gdzie psuje się coś raz na tydzień lub dwa, ponieważ niekt nie pozwoli mu siedzieć, zatem zacznie wykonywać inne prace niezwiązane z zawodem, co doprowadzi do uwstecznienia jego doświadczenia. W tym zawodzie pracuje wiele ambitnych osób, które nie chcą doprowadzić do wykluczenia zawodowego. WIem o tym ponieważ jestem z branży.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.