|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Gmina Łubowo zbuduje żłobek w Wierzycach

źródło: Gmina Łubowo

Samorząd gminy Łubowo pozyskał 2 mln 266 tys. złotych na zadania związane z zapewnieniem opieki nad najmłodszymi mieszkańcami. Za część środków powstanie kolejny żłobek.

W ramach środków, które pozyskano z programu Maluch+, gmina otrzymała 2 mln 266 tys. złotych na utworzenie i utrzymanie miejsc opieki dla dzieci do lat 3. W ramach tej kwoty zrealizowany zostanie projekt pod roboczą nazwą „Budowa Klubu Malucha w Wierzycach”. Na to ostatnie zadanie wykorzystana zostanie dotacja w kwocie 1 mln 415 tys. złotych.

Celem programu „Maluch+” jest zwiększenie dostępności terytorialnej i finansowej miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów dla wszystkich dzieci, w tym dzieci z niepełnosprawnościami oraz wymagających szczególnej opieki.

Obiekt we wsi Wierzyce zostanie zaadaptowany na potrzeby żłobka, do którego będzie mogło uczęszczać 20 dzieci. Jak informuje gmina, rozpoczęcie budowy przewidziano jeszcze w tym roku.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.