|  MN (opr)  |  2 komentarze

Sukcesja w Altomie – firma nadal w rodzinnych rękach

Paulina Żurowska-Wrzesińska

Kilka dni temu miało miejsce przekazanie sterów w jednej z najbardziej rozpoznawalnych gnieźnieńskich firm – Altomie. Prowadzenie przedsiębiorstwa przeszło w ręce córki założyciela.

16 maja 2023 roku w siedzibie firmy Altom w Gnieźnie odbyło się spotkanie związane z niezwykle istotnym dla każdego rodzinnego biznesu wydarzeniem – sukcesją. Altom funkcjonuje i rozwija się od trzech dekad, a w tym czasie przedsiębiorstwo było zdolne do zbudowania rozpoznawalnej marki, umocniło swoją reputację wiarygodnego i solidnego pracodawcy, a także stało się lokalnym mecenasem sportu i kultury. Misję tę firma chce kontynuować. Chcąc utrzymać jej rodzinny charakter i spójność w zakresie kierunku w jakim nawiguje, niezbędne jest w pewnym momencie przekazanie działań na ręce kolejnego pokolenia. 

Z dniem 16 maja prezes firmy Waldemar Żurowski przekazał stery w ręce córki Pauliny Żurowskiej-Wrzesińskiej. Wraz z sukcesją spółka powołała także nowy zarząd, który w roli załogantów będzie dalej kierował kursem jaki obejmie Altom w oparciu o niezwykle silne fundamenty swojej rodzinności.

Na uroczystości pojawili się przedstawiciele władz miasta, członkowie zarządu, pracownicy oraz wieloletni współpracownicy i przyjaciele firmy Altom.

– Dzisiaj stoję przed najważniejszym wyzwaniem mojego życia – stwierdziła Paulina Żurowska-Wrzesińska i dodała: –  Przejmując stery firmy chcę kontynuować dzieło moich rodziców, zgodnie z wartościami jakie są dla nich ważne i oczekiwaniami jakie dzisiejsze czasy stawiają przedsiębiorcom. Swoje przemówienie zakończyła mocnym akcentem, wyznaczyła bowiem dalszy kierunek rozwoju dla Altomu, wskazując kluczowe wartości, jakimi firma i jej nowe władze będą się kierować: otwartość na ludzi, prawdę, pomysły, zmiany, idee i technologie; kreatywność – łamanie schematów i szerokie spojrzenie na codzienne wyzwania, rozwój i proces dążenia do doskonałości: zaufanie – do ludzi, względem decyzji i intencji.

Nowo mianowana prezeska na koniec zaznaczyła, że przejęcie sterów firmy to oznaka najwyższego zaufania – zadeklarowała, że zrobi wszystko, by go nie zawieść. 

Jak poinformowała firma Altom, wszystkie strony zaangażowane w proces sukcesyjny są bardzo zadowolone – zarówno z jego rezultatów, jak i płynnego przebiegu, co jest dobrym prognostykiem na nadchodzące lata.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wiesława
Wiesława
25/05/2023 06:43

Dla nowej prezesku i oczywiście całej firmy ALTOM życzę powodzenia i spełnienia.

Były pracownik
Były pracownik
24/05/2023 20:16

Wiarygodny i solidnego pracodawcę 😅😂🤣Dobre dobre uśmiałem się .Najniższą krajową brak premii obcinanie pensji wystarczy poczytać opinie o firmie a zapomniałem w tej firmie ktoś siedzi na forum i każda negatywną opinię usuwa 🤣😂😅widać prawda oczy kole ale żeby śledzić każdy Negatywny wpis .Na rynku pracy non stop szukaj do pracy to chyba o czymś świadczy że nawet ukropu nie chciały tam pracować .😅😂🤣© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.