|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Droga do Powidza za ponad 27 mln złotych została ukończona

źródło: Powiat Słupecki

W maju nastąpił końcowy odbiór prac związanych z przebudowaną drogą powiatową, prowadząc od granicy z gminą Witkowo do Powidza.

Szosa została wyremontowana na odcinku około 3,5 kilometra, od Wiekowa aż do samego Powidza. W ramach inwestycji wykonano całkowicie nową drogę, zaczynając od infrastruktury podziemnej, poprzez podbudowę i jezdnię, wykonując także chodniki i ścieżki rowerowe oraz skrzyżowanie o ruchu okrężnym, które docelowo ma prowadzić na obwodnicę tej miejscowości – w planie drogi mają zmierzać do Przybrodzina oraz Strzałkowa.

Jak informuje Powiat Słupecki, jest to druga zakończona inwestycja drogowa, które posiadają podwyższone parametry techniczno-użytkowe umożliwiające przemieszczanie się po nich ciężkiego sprzętu wojskowego. Wartość środków przeznaczonych na realizację zadania wyniosła 27 mln 50 tys. złotych brutto. Inwestycja została w 100% zrealizowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.