|  Rafał Wichniewicz  |  5 komentarzy

Modliszewko z nową ulicą. Kolejna powstaje w Wełnicy

źródło: Gmina Gniezno

Gmina Gniezno zakończyła budowę drogi wewnętrznej, która powstała na ul. Kwiatkowskiego w Modliszewku. W realizacji jest kolejna droga gminna – tym razem w Wełnicy.

Zakończyła się inwestycja pn. „Budowa drogi wewnętrznej na ul. Kwiatkowskiego w miejscowości Modliszewko”. Zadanie polegało na wykonaniu drogi z kostki betonowej, ułożonej w sposób umożliwiający odprowadzanie wody w grunt, a także kanalizację deszczową. Cały odcinek o długości 290 metrów kosztował blisko 390 tysięcy złotych.

Rozpoczęły się też prace w Wełnicy na osiedlu Łąkowym. Budowa obejmuje wykonanie jezdni o nawierzchni z kostki drenażowej o długości prawie 1 kilometra i szerokości 5 metrów wraz z obustronnym poboczem utwardzonym kruszywem łamanym. Ponadto wykonane zostaną również zjazdy do posesji z kostki betonowej. Oprócz nawierzchni chłonnej jako odwodnienie drogi zaprojektowano również budowę studni chłonnych wraz ze studzienkami wpustowymi. Koszt tej inwestycji szacuje się na blisko 2 miliony złotych.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bobhaus
bobhaus
06/06/2023 21:54

To tylko sołtys Sobański będzie korzystał z tej drogi? Czy inni mieszkańcy Modliszewka również?

Labilub
Labilub
08/06/2023 15:32
Odpowiedź  bobhaus

Gmina wybiera które drogi trzeba remontować, wiadomo że tam gdzie jest jeden dom to szybko droga nie powstanie, a tam gdzie jest 20 domów to prędzej będzie droga,

Nemo
Nemo
01/06/2023 11:15

droga wybudowana dla radnych wsi Modliszewko oraz dzieci pana sołtysa Piotra Sobańskiego brawo radni i sołtys Modliszewka

Mieszkaniec
Mieszkaniec
08/06/2023 17:32
Odpowiedź  Nemo

Jaka żółć się wylała 😂 Lepiej ci? Ulżyło? Wszyscy korzystamy z tej drogi.
Jeśli miałbyś choć minimalne pojęcie na temat budżetu gminy i decyzji na co kasa jest przeznaczana, nie pisałbyś tak idiotycznych komentarzy. Sołtys nie ma tu nic do gadania 😂 policz ilu mieszkańców mieszka po jednej i po drugiej stronie. Będziesz miał odpowiedź dlaczego jest tak, a nie inaczej.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
08/06/2023 17:46
Odpowiedź  Nemo

Pochwal się Nemo w którym domu w Modliszewku mieszkasz? Skoro tak ci żal „cztery litery” ściska i sr*sz na swoim. Weź rowerek albo pieska na spacer i korzystaj z drogi, która służy wszystkim, zamiast pisać anonimowe komentarze zza kompa.
Jako mieszkaniec tego osiedla (ale nie tej ulicy 🤡), zapraszam cię do korzystania z nowej nawierzchni 🙃© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.