|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Trwają prace przy rozbudowie węzła „Łubowo”

źródło: Gmina Łubowo

Postępują prace przy rozbudowie węzła na drodze ekspresowej S5. Wykonany został już nowy przebieg drogi serwisowej.

Rozbudowa węzła „Łubowo” kosztować ma w sumie 17 milionów złotych, z czego niemal 10 milionów pochodzi z dofinansowania rządowego. 

Założeniem jest usprawnienie obsługi terenów przemysłowo-usługowych, znajdujących się po wschodniej stronie drogi ekspresowej. Obecnie cały ruch ciężarowy odbywa się z tego obszaru pod S5, a następnie przez wieś Fałkowo, co nie jest zbyt sprawnym i bezpiecznym rozwiązaniem.

Dzięki pozyskanym w 2022 roku środkom następuje przebudowa węzła w jego wschodniej części, gdzie ruch do tej pory był sprowadzany lub odprowadzany na S5 przez przeprawę mostową do wsi Fałkowo. Nowym rozwiązaniem jest budowa całkowicie nowych zjazdów, prowadzących do ronda, które będzie bezpośrednim łącznikiem z drogą prowadzącą do strefy. Docelowo ułatwi to komunikację strefy z S5.

Obecnie wykonano już przebieg nowej drogi serwisowej, a także trwa usypywanie podbudowy pod nowe odcinki drogowe. Same prace powinny się zakończyć najpóźniej wiosną 2024 roku. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Qter
Qter
19/09/2023 09:28

Co tam Łubowo; w Gnieźnie to jest dopiero rozmach inwestycyjny: Biedronki, Lidle, Kaufflandy, Aldiki, Carfoury, Intermarche, Netto, Dino itp., a wszystko na najlepszych terenach inwestycyjnych o aptekach i bankach nie wspomnę. Widać od razu, jakiego mamy dobrego gospodarza i Jego doradców. Tak trzymać wyborcy, a Gniezno skurczy się do wielkości takiej, jak za Chrobrego. Tylko budy jarmarczne i kmiecie na podgrodziu.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.