|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

„Trójka” tuż przed zakończeniem rozbudowy

źródło: Urząd Miejski

Dobiegają końca prace związane z rozbudową Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Czarnieckiego. Oddanie wszystkich części przewidziano w listopadzie br.

To największa inwestycja oświatowa ostatnich lat w miejskich placówkach – za kwotę blisko 20 milionów złotych obiekt rozbudowany został o skrzydło oraz nową halę sportową. Ma to wydatnie poprawić warunki nauczania w tej placówce, dla której przewiduje się wzrost liczby uczniów z uwagi na rozbudowujące się osiedla w tej części miasta.

Obecnie zakończone zostały prace przy rozbudowie skrzydła i trwają w nim lekcje – ulokowano w nim 9 sal na trzech poziomach, a także infrastrukturę ułatwiającą komunikację osobom niepełnosprawnym. Ponadto powstało całe zaplecze wraz z toaletami. 

Hala sportowa to także nowa część, która jest już na wykończeniu – obejmuje wielofunkcyjne boisko do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę, tenisa ziemnego i badmintona, zapewniając możliwość podzielenia płyty na trzy części. Ponadto powstały szatnie, zaplecze socjalne, toalety oraz trybuna dla 174 osób. Dodatkowo od strony ul. Liliowej powstanie plac zabaw objęty monitoringiem. Te prace mają się zakończyć w listopadzie br.

– To wszystko znacznie poprawia komfort nauki i pracy w miejskich placówkach – mówi zastępca prezydenta Gniezna Michał Powałowski, odpowiedzialny za miejską oświatę. – Dzięki 9 nowym salom lekcyjnym godziny pracy skróciły się o dwie godziny lekcyjne. Dziś w „Trójce” lekcje kończymy najpóźniej o 15:20 – przyznaje Radosław Sobkowiak, dyrektor placówki. 

Całość inwestycji kosztowała prawie 20 milionów złotych – 12,5 miliona pochodziło z dofinansowania rządowego Polski Ład. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
23/09/2023 05:35

Miło było remontować to nowe skrzydło wiedząc że moje dzieci będą tam chodzić do „0” i później do szkoły 🤜🤛© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.