|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Trwa budowa chodnika w Komorowie. Piesi będą bezpieczniejsi

źródło: WZDW

Jesienią tego roku mieszkańcy Komorowa, położonego przy ruchliwej drodze wojewódzkiej nr 197, zyskają pierwszy etap chodnika w swojej wsi.

To jedyna miejscowość położona przy DW197 na terenie powiatu gnieźnieńskiego, która do tej pory nie posiadała oddzielenia ruchu pieszego i kołowego wzdłuż szosy. Dodatkowo jej przebieg jest kręty i z różnicą poziomu terenu.

Od jakiegoś czasu trwały działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na tym odcinku – w tym celu konieczne było wycięcie dorodnych drzew, które rosły blisko jezdni. Następnie podjęto się prac przy podziemnej infrastrukturze odwadniającej, a kolejnym etapem było rozpoczęcie budowy chodnika. Ma on zostać poprowadzony wzdłuż całej drogi wojewódzkiej tak, by zapewnić bezpieczną komunikację pieszym. W tym roku zrealizowany zostanie pierwszy etap tego zadania. Docelowo dokonane zostanie także nasadzenie 17 drzew.

Koszt zadania, realizowanego przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich, wyniesie 2 mln złotych.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kierowca
Kierowca
03/10/2023 13:07

Sądzenie drzew przez WZDW to jest jakiś żart. Drzewa sadzone w Gnieźnie na ul. Sobieskiego uschnięte, drzewo przy wiadukcie ks. Popiełuszki marne. Ktoś tam chyba nie wie, że drzewa trzeba podlewać. Za to z wycinki to już mistrzowie.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.