|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Dawne GS-y wystawione na sprzedaż za 12 mln złotych

źródło: Google Street View

Istniejące od ponad 60 lat obiekty Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” zostały wystawione na sprzedaż. Teren ma przeznaczenie techniczno-produkcyjne, choć funkcjonują na nim w sporej części usługi.

To jeden z charakterystycznych obiektów wschodniej części Gniezna. Znajdujące się przy al. Reymonta obiekty powstały w latach 60. XX wieku na potrzeby działalności rolniczej regionu, prowadząc skup zbiorów oraz zajmując się handlem i usługami dla tej gałęzi gospodarki. To z tych potrzeb powstały magazyny, istniejące do dzisiaj, a także biurowiec i pawilony od strony ul. Roosevelta. Przekształcenia gospodarcze sprawiły, że na przestrzeni ostatnich 30 lat zasadniczo większość obiektów służyła podmiotom wynajmującym je na usługi – m.in. sklepy czy hurtownie.

Obecnie Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” wystawiła całą nieruchomość na sprzedaż – obejmuje ona teren o powierzchni prawie 17 tys. metrów kwadratowych, zabudowany (3874 metrów kwadratowych z działki) ww. pawilonami, czteropiętrowym biurowcem, dwupiętrowym obiektem magazynowym oraz czterema parterowymi. Większość obiektów ma podpiwniczenia. W skład całości wchodzi także dawna bocznica kolejowa, która jest już odcięta od przechodzącej w pobliżu linii Gniezno – Gniezno Winiary. Cała nieruchomość jest uzbrojona w sieć elektryczną, wodociągową, gazową i kanalizację. 

Nieruchomość wystawiona została za „proponowaną” cenę 12 mln złotych brutto. Jak udało się nam dowiedzieć, poszukiwania potencjalnego zainteresowanego kupnem trwały już od jakiegoś czasu, ale ostatecznie „GS-y” postanowiły wystawić ofertę publiczną. 

Nieruchomość jest przedstawiana jako potencjał na stworzenie centrum dystrybucyjno-magazynowego, biurowego, centrum rozrywki lub na potrzeby produkcji. Pomimo, że znajduje się pomiędzy dużymi osiedlami mieszkaniowymi, zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, na tym terenie może być prowadzona działalność techniczno-produkcyjna. Zmiana planu jest możliwa, ale istnieją pewne ograniczenia wynikające z istniejącej linii kolejowej, przechodzącej bezpośrednio przy tej działce. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.