|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

Ostatnie przygotowania do odwiertu geotermalnego

źródło: PEC Gniezno

Na terenie przy ul. Gdańskiej trwają dalsze prace przygotowawcze do wykonania próbnego odwiertu geotermalnego.

Samo wiercenie powinno się rozpocząć w najbliższych tygodniach, a dotychczasowe prace w tym zakresie objęły urządzenie terenu i całego zaplecza do prowadzonych prac.

Na nieruchomości, na której trwać będą roboty, wykonano utwardzenie płytami betonowymi – na nich ustawiona zostanie wiertnia. Będzie to urządzenie dźwigowe, którego charakterystyczny element stanowi wysoka na 20 metrów konstrukcja. Wokół niej pojawią się obiekty kontenerowe dla pracowników obsługujących prowadzone prace. Sam odwiert o głębokości 2100 metrów trwać ma – w zależności od warunków gruntowych – najpóźniej do końca marca 2024 roku.

Dodatkowo w pobliżu miejsca wiercenia powstał zbiornik, w którym będzie magazynowana woda otrzymana z odwiertu – będzie on izolowany od gruntu. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pawel
Pawel
11/11/2023 12:59

Troche mamy ten dol zrzutowy i gdzie wyłożenie folia?

Daniel
Daniel
11/11/2023 07:54

Maty do odzysku złota są juz© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.