|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Powiatowa nieruchomość bez zainteresowanego kupca

Kilka dni temu odbył się przetarg na zbycie nieruchomości, którą jest wiekowy budynek przy ul. Łącznica. Nie znalazł się jednak nikt chętny na jego kupno.

Obiekt został wystawiony na sprzedaż przez Starostwo Powiatowe. Jest to budynek z początku XX wieku, który pierwotnie był siedzibą „Żłóbka” – instytucji powstałej dzięki datkom społecznym, a której zadaniem była opieka nad dziećmi, szczególnie pracujących kobiet.

W ostatnich latach budynek pozostawał w gestii Starostwa i mieściły się w nim różne prywatne instytucje czy przychodnie. Ostatecznie zadecydowano o jego zbyciu, gdyż obiekt wymaga remontu i nakładów na jego utrzymanie. Sama działka ma powierzchnię około 1 tys. metrów kwadratowych i jest zabudowana budynkiem o powierzchni użytkowej 354 metrów kwadratowych (posiada podpiwniczenie oraz dwie kondygnacje nadziemne i nieużytkowe poddasze). Ponadto od podwórza stoją obiekty gospodarcze wymagające rozbiórki.

Cena wywoławcza wynosiła 1 mln 37 tys. złotych, ale do wskazanego terminu tj. 2 listopada br. nikt nie wpłacił wymaganego wadium, przez co przetarg zakończył się wynikiem negatywnym.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
z Gniezna
z Gniezna
15/11/2023 18:14

W tej nieruchomości, która zresztą stoi na uboczu ulic należących do centrum, przy której nie ma gdzie zaparkować. potrzeba remontu za co najmniej 1,5-2 milionów. A więc za darmo tego nie warto wziąć.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.