|  Rafał Wichniewicz  |  5 komentarzy

Wkrótce przebudowa drugiego odcinka drogi Jankowo Dolne – Wierzbiczany

źródło: Google Street View

Do połowy wakacji 2024 roku mają zostać zakończone prace, związane z przebudową ostatniego fragmentu drogi łączącej Jankowo Dolne i Wierzbiczany. Mowa o odcinku o długości 1,5 kilometra, który miejscami jest w fatalnym stanie technicznym.

Urząd Gminy Gniezno poinformował, że wójt Maria Suplicka podpisała umowę na rozbudowę drogi gminnej w miejscowości Jankowo Dolne – Wierzbiczany. Mowa o odcinku od zakrętu przed wiaduktem nad torami w kierunku drugiej ze wsi aż do skrzyżowania z szosą prowadzącą z Gniezna do osiedla Sosnowego. Odcinkiem wyłączonym z realizacji będzie przeprawa nad linią kolejową.

– Prace, które zostaną wykonane na wspomnianym odcinku to poszerzenie jezdni o 1-2 m, tak, aby docelowo droga miała wymiar 5,5 m szerokości. Na całym odcinku nawierzchni wykonana zostanie nakładka z betonu asfaltowego. Po obu stronach powstanie też chodnik z kostki betonowej oraz pobocze drogi. Dla mieszkańców tego odcinka zaprojektowano też nowe zjazdy do posesji. Powstaną również kanaliki odprowadzające gromadzące się wody opadowe – informuje Urząd Gminy Gniezno. Sam chodnik powstanie na odcinku od skrzyżowania z drogą do tzw. trzech stawów, przez wieś Wierzbiczany aż do skrzyżowania z szosą prowadzącą na osiedle Sosnowe.

Koszt inwestycji wyniesie ponad 4,3 mln zł, z czego Gmina Gniezno uzyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 2,5 mln zł (60% kwoty całościowej). Inwestycja zostanie zrealizowana do końca lipca 2024 roku, a jej wykonawcą będzie firma Transport Publiczny Handel Wynajem Paweł Macioszek z Cielimowa.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sami
Sami
28/01/2024 15:41

Nie rozumiem kompletnie tego pompowania pieniedzy w ten rejon .Są jeszcze inne miejsca bardziej niebezpieczne jak np droga i brak całego chodnika w Goslinowie co stwarza wiele groźnych sytuacji z udziałem ludzi i dzieci poruszających się po naprawdę ruchliwej ulicy.Slabe oświetlenie i chodnik skończony w polowie znikający w polu doprowadzali do tragedii która z pewnoscia tam się kiedyś wydarzy.Moze wtedy ktoś się obudzi i ruszy trochę głową.Na razie Jankowo traktowane jak L A widać jest ważniejsze.Porazka.

Ostatnio edytowane 4 miesięcy temu przez Sami
Artur Wiernowolski
Artur Wiernowolski
26/01/2024 23:03

Dlaczego 5.5m, a nie 6m jak to zwykle jest. Jak mają się minąć autobus i ciężarowy ?

kolega
kolega
02/02/2024 22:31

a po co tam tiry

Aga
Aga
26/01/2024 19:31

Ta Pani tylko obiecuje,nic nie robi i mam na to dowody

kolega
kolega
02/02/2024 22:32
Odpowiedź  Aga

a ty coś zaproponujesz bez dowodów© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.