|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Poszerzą A2 na odcinku od węzła z S5 do Poznania

Ta informacja może być istotna dla zmotoryzowanych, dojeżdżających codziennie z naszego powiatu do Poznania przez A2 – w ciągu najbliższych dwóch lat autostrada na kolejnym odcinku ma zostać poszerzona.

To będzie kolejny odcinek A2 z trzema pasami ruchu. Poza obwodnicą Poznania między węzłami Krzesiny a Poznań Zachód, wielkopolska autostrada jest dwupasmowa na każdej z obu jezdni. W ciągu najbliższych dwóch lat ma się to zmienić, bowiem zarządca drogi ogłosił właśnie przetarg na dobudowę trzeciego pasa ruchu na kolejnym odcinku.

Mowa tu o fragmencie A2 pomiędzy węzłami Poznań Wschód (zjazd z S5) a Poznań Krzesiny. Jak informuje Autostrada Wielkopolska, planowana jest dobudowa trzeciego pasa ruchu w obu kierunkach wraz z naprawą istniejącej konstrukcji jezdni. Prace mają objąć w sumie około 10-kilometrowy odcinek A2. W ramach zadania przebudowana zostanie także pozostała infrastruktura podziemna i nadziemna oraz zrealizowane zostaną dodatkowe prace w rejonie węzła Poznań Wschód i Poznań Luboń. Poszerzenia wymagają także dwa mosty nad strugami. Do realizacji zadania wykorzystana zostanie istniejąca rezerwa terenowa, ale miejscami konieczne będzie także wykonanie dodatkowych nasypów.

Zamówienie zostało podzielone na trzy części, z których każde ma inny termin wykonania. Zasadnicze prace związane z poszerzeniem jezdni mają trwać maksymalnie 16 miesięcy (plus przerwa zimowa). Oznacza to, że prace powinny zostać zakończone jesienią 2025 roku.

Co istotne, wykonawca prac musi zagwarantować, że ruch na A2 w trakcie wykonywanych prac będzie utrzymywany w obu kierunkach i na dwóch pasach. Spodziewać się jednak można, że prędkość zostanie w tym czasie znacznie ograniczona.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.