|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Przebudują kolizyjne skrzyżowanie oraz most

źródło: Google Street View

Do końca 2025 roku powinien zostać przebudowany niewielki odcinek drogi wojewódzkiej nr 197, na której znajduje się most nad rzeką oraz skrzyżowanie, na którym co jakiś czas dochodzi do wypadków i kolizji.

Mowa o odcinku położonym pomiędzy Kiszkowem a Pawłowem Skockim, gdzie od szosy odchodzi jeszcze droga w kierunku Dąbrówki Kościelnej. Obecnie skrzyżowanie to, jak na drogę o tym standardzie, jest utrzymywane jako prostopadłe z zachowaniem pierwszeństwa przejazdu na szosie wojewódzkiej. Nierzadko jednak, na skutek ignorowania oznakowania, dochodzi w tym miejscu do zdarzeń z samochodami jadącymi właśnie od strony Dąbrówki Kościelnej. Kolejnym problemem, jaki się tu pojawił, jest zwężenie mostu nad rzeką, przechodzącą w niedużej odległości od skrzyżowania.

Obecnie Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich jest na etapie wyłonienia wykonawcy przebudowy tego odcinka. Wykonanie zadania ma zająć 670 dni od momentu podpisania umowy – zgłosiło się kilka zainteresowanych firm.

Przebudowa polegać będzie na korekcie skrzyżowania – zamiast prostopadłego, będzie ono poprowadzone po łuku drogi wojewódzkiej nr 197, łącznie z przesunięciem samego mostu tak, by utrzymać geometrię. Jednocześnie szosa od strony Dąbrówki Kościelnej zostanie poprowadzona w taki sposób, by wymusić na kierujących zatrzymanie przed skręceniem w stronę Kiszkowa lub Pawłowa Skockiego.

W ramach inwestycji powstanie cała niezbędna infrastruktura podziemna oraz nadziemna, wraz z fragmentem chodnika po jednej stronie jezdni. Najważniejszym odcinkiem będzie wspomniany most, który będzie szerszy od samej drogi. W miejscu dotychczasowego przebiegu drogi zaplanowano nasadzenia drzew i zieleń.

Do przetargu wystartowało w sumie 7 firm z ofertami cenowymi od 13 mln 963 tys. złotych do 18 mln 406 tys. złotych. Jednocześnie WZDW na to zadanie ma zarezerwowane 22 mln 141 tys. złotych. Wyłonienia wykonawcy można spodziewać się w najbliższym czasie.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.