|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Nowy termin oddania drogi prowadzącej przez Las Miejski

Droga przez las
Źródło: WZDW

Inwestycja, która docelowo połączy ul. Wrzesińską z Witkowską przez Las Miejski i os. Pławnik, będzie opóźniona o kilka miesięcy.

Informację w tej sprawie podano podczas posiedzeń radnych miejskich na komisji oraz sesji Rady Miasta, przy okazji uchwalania zmian w dokumencie dotyczącym udzielenia wsparcia finansowego dla tej inwestycji.

Jak przekazano, budowa drogi opóźni się z dwóch powodów – pierwszą były kulołapy z betonowymi elementami, należące do dawnej strzelnicy, które zostały zinwentaryzowane i zburzone podczas budowy szosy. Drugą sprawą są odpady ujawnione w rejonie skrzyżowania z ul. Sosnową. Przypomnijmy iż o sprawie informowaliśmy kilka miesięcy temu, kiedy to w trakcie prac ziemnych odsłonięto pozostałości wysypiska, jakie tam istniało lata temu. Wówczas jednak inwestor nie zakładał większych opóźnień z tego tytułu.

Aktualny stan zaawansowania inwestycji to 70%. Jak przekazano, termin ostatecznego zakończenia prac i oddania drogi do użytku to maj 2023 roku – pierwotnie miała być gotowa do listopada 2022 roku.

#Tagi

guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bronek
Bronek
23/11/2022 17:06

Czy oprócz skrzyżowania z ul. Sosnową powstanie jeszcze nowa nawierzchnia tej ulicy do granicy miasta ? Tam jest tragicznie z powodu dziur a wzdłuż lasu do granicy po opadach i roztopach kompletnie nie da się przejechać .© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.