|  Rafał Wichniewicz  |  4 komentarze

Doświetlenie przejścia na ul. Biskupińskiej z dofinansowaniem

Miasto Gniezno otrzymało dofinansowanie z programu rządowego na doświetlenie kolejnego przejścia dla pieszych – tym razem znajdującego się na Winiarach.

Mowa o „pasach” znajdujących się na wysokości bramy kościelnej. Wszystko w ramach programu „Rządowego ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”, na cel „wzmocnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa”.

Pod tą długą nazwą kryje się wiele inicjatyw, mających poprawiać bezpieczeństwo w przestrzeni publicznej. Miasto Gniezno pozyskało ponad 76 tys. złotych, które przeznaczone zostaną na realizację doświetlenia przejścia dla pieszych na ul. Biskupińskiej. Całkowita kwota wyniesie ponad 95 tys. złotych – pozostałe 19 tys. złotych pochodzić będą z budżetu miejskiego.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek Antoni ZYGMUNT
Marek Antoni ZYGMUNT
24/05/2024 11:59

Akurat to przejście dla pieszych nie jest tak bardzo uczęszczane po zmroku jak to bliżej BIEDRONKI . Tam moim zdaniem powinno być zainstalowane w pierwszej kolejności doświetlenie !! Tym bardziej, że zimą przez tamto przejście dla pieszych przechodzą z rana o ciemku tez dzieci idące do szkoły podstawowej nr 12

Łukasz
Łukasz
23/05/2024 23:27

Ale że co? Znowu świecące żabki wkleja w asfalt? Postawią nowe znaki? Czy jakiś konkret zrobią za taką kasę?

Kierowca
Kierowca
23/05/2024 19:10

To przejście powinno zostać wydzielone wysepka gdyż kierowcy notorycznie stają po za miejscami a służby miejskie mają gdzieś podejmowanie interwencji do póki nie dostaną zgłoszenia

czytelnik
czytelnik
23/05/2024 17:17

A kiedy Miasto zabezpieczy dojście do Ogródków Działkowych Kopernik Róża przy ul Roosevelta a Rycerską.Na obecną chwilę tylko czekać na nieszczęście© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.