|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

Rusza ważna przebudowa skrzyżowania i mostu nad rzeką

źródło: WZDW

Kilka dni temu Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich przekazał teren wykonawcy inwestycji pn. „Zmiana przebiegu DW Pawłowo Skockie – Kiszkowo wraz z budową mostu nad rzeką Mała Wełna”.

Jak już informowaliśmy w lutym, kiedy poznaliśmy oferty na przebudowę drogi, w ramach inwestycji wybudowany zostanie nowy most na rzece Mała Wełna oraz zmieniony zostanie przebieg drogi wojewódzkiej nr 197. Polegać to będzie na likwidacji obecnego skrzyżowania i wybudowanie nowego odcinka, poprowadzonego po łuku, do którego będzie dochodzić droga powiatowa prowadząca w kierunku Dąbrówki Kościelnej. 

– Obecne czterowlotowe skrzyżowanie z przebiegiem drogi wojewódzkiej pod kątem 90° zostanie przebudowane na skrzyżowanie trzywlotowe drogi wojewódzkiej i powiatowej, a na drodze powiatowej zostanie wybudowane oddzielne skrzyżowanie z drogą gminną – poinformował WZDW.

Inwestycja kosztować będzie 14 mln złotych. Planuje się, że prace powinny zostać zakończone do lutego 2026 roku. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Filip
Filip
30/05/2024 11:49

Most na Wełnie jest zwężony już od wielu lat – prawdopodobnie to jest przyczyna podjęcia tej decyzji związanej z tak znacznym remontem. Na obecnym skrzyżowaniu dochodziło do różnych zdarzeń drogowych. Remont mostu chyba nie wchodził w grę ze względu na stan tej konstrukcji. Moim zdaniem przebudowa tej drogi wreszcie doczekała się realizacji – co do wycinki drzew to nie sądzę aby przyczyną ich wycięcia była ta inwestycja – raczej ich stan zdrowia.

Ireneusz
Ireneusz
24/05/2024 21:08

Ktoś potrzebuję pieniędzy,co ta zmiana zmieni? Czy nie ma ważniejszych spraw do zrobienia.NIK .powinien się przyjrzeć temu interesowi.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.