|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

Nawet 200 osób może zostać zwolnionych w Veluxie

Velux Gniezno
Źródło: Velux

Złe czynniki w gospodarce docierają powoli do Gniezna. Fabryka okien, działająca przy ul. Słonecznej i Kolejowej, planuje redukcję zatrudnienia.Czterodniowy tydzień pracy, który został wprowadzony we wrześniu br. miał pomóc uratować zatrudnienie w jednym z największych zakładów produkcyjnych w Gnieźnie, ostatecznie nie wystarczył. Sytuacja gospodarcza na rynku budowlanym powoduje, że producent zdecydował się na redukcję zatrudnienia. O sprawie informuje TVP3 – pracę może stracić nawet 200 osób. Dodajmy, że jeszcze kilka miesięcy temu fabryka szukała pracowników na niektóre działy.

– Poziom naszej produkcji bardzo mocno zależy od koniunktury panującej na kluczowych rynkach europejskich. Po dobrym pierwszych półroczu, latem zauważyliśmy spadek popytu i sprzedaży, w wyniku czego zapełniły się nasze magazyny i siłą rzeczy musimy ograniczać produkcję – przekazał Jacek Siwiński, prezes Velux Polska dla TVP3.

Redukcja zatrudnienia o 200 osób oznacza zwolnienie około 1/5 pracowników obu zakładów, działających w Gnieźnie. Dla lokalnego rynku pracy jest to spory wzrost.

Według oficjalnych danych Powiatowego Urzędu Pracy, w październiku 2022 roku w powiecie gnieźnieńskim bezrobocie wynosiło 3,9% (1962 osób w regionie i 1025 w mieście). Rok temu w tym samym miesiącu było ono na poziomie 4,4% (2130 osób w regionie, 1091 w mieście).

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
25/11/2022 14:25

Zaczęło się PiSowskie państwo dobrobytu.

czytelnik
czytelnik
26/11/2022 10:23
Odpowiedź  Marek

Na sytuację w Polsce, a zresztą w całej Europie i nie tylko ma wplyw potworna wojna na Ukrainie, a także niemądre posunięcia UE popierane także przez wrogów Polski w tym polską opozycję dążącą do dezorganizacji życia w naszym kraju. Kto tego nie widzi i nie rozumie, ten także jest wrogiem Polaków.

Ostatnio edytowane 1 rok temu przez czytelnik© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.