|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

Podano oferty dla wykonania odwiertu geotermalnego

Gniezno Winiary

Urząd Miejski opublikował oferty, które złożono w ramach przetargu na wykonanie odwiertu poszukiwawczo-rozpoznawczego wód termalnych na terenie Gniezna.

Zadanie, które planuje się realizować w rejonie Winiar przy ul. Gdańskiej (niedaleko ogródków działkowych), zakłada wykonanie odwiertu o głębokości ok. 2100 metrów (plus minus 10%), pozwalających na przewiercenie utworów dolnojurajskich.

Docelowo odwiert ma pozwolić zweryfikować, na jaką temperaturę i jakość złóż geotermalnych można liczyć w obszarze samego Gniezna. Na samo wykonanie odwiertu Miasto Gniezno otrzymało w czerwcu ub. roku dofinansowanie na kwotę 16 mln 725 tys. złotych.

W sierpniu br. wyłoniono inżyniera kontraktu dla tego zadania, którym została Multiconsult Polska Sp. z o.o. z Warszawy za kwotę 516 tys. złotych.

W październiku br. natomiast zaczęto szukać wykonawcy samego odwiertu. Do tego postępowania zgłosiły się trzy firmy, które do minionego piątku złożyły swoje oferty:

  • Exalo Drilling S.A. z Piły na kwotę 24 mln 973 tys. złotych brutto
  • Algeo Sp. z o.o. z Grabownicy Starzeńskiej na kwotę 19 mln 65 tys. złotych brutto
  • UOS Drilling S.A. z Warszawy na kwotę 21 mln 577 tys. złotych brutto

Jak poinformował Urząd Miejski, na to zadanie zamierza się przeznaczyć 15 mln 962 tys. złotych, a więc do najtańszej oferty brakuje nieco ponad 3 mln złotych. Ponieważ zadanie jest realizowane w wymiarze dłużym niż rok budżetowy, decyzje w sprawie dalszego postępowania najpewniej zapadną w najbliższym czasie.

#Tagi

guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lary
Lary
29/11/2022 07:50

A tak się śmiali z kandydata na prezydenta Pana Kamińskiego, a teraz przyklejają sobie jego pomysły

mieszkaniec
mieszkaniec
28/11/2022 14:52

Ceny z kosmosu…



© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.