|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Zakończono budowę drogi z Wierzbiczan do Kaliny

W ostatnich dniach zakończyły się prace związane z budową ostatniego odcinka drogi „między stawami”, prowadzącej od Wierzbiczan do Kaliny.

Inwestycja ta objęła ostatni odcinek drogi, który od lat czekał na realizację do Kaliny, gdzie buduje się coraz więcej domów. Budowa zakładała powstanie nowej drogi o długości ponad 600 metrów z jezdnią o szerokości 5 m, wykonaną z mieszanki mineralno-asfaltowej z obustronnym poboczem gruntowym umocnionym o szerokości 0,75 m.

Wykonane zostały również zjazdy do nieruchomości przyległych do drogi. Postawiono też barierę energochłonną, której zadaniem jest zminimalizowanie zagrożenia wypadnięcia pojazdów na skarpy nasypu. Istniejący rów melioracyjny został oczyszczony oraz uregulowany.

Całość zadania wyniosła około 1 mln 450 tys. złotych, z czego ponad 190 tys. złotych Gmina Gniezno otrzymała w formie dotacji celowej ze środków budżetowych Województwa Wielkopolskiego na dofinansowanie przebudowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.