|  Rafał Wichniewicz  |  7 komentarzy

Na ul. Kłeckoskiej powstała nowa sygnalizacja świetlna

Sygnalizacja świetlna
Źródło: UM

Uruchomiona została nowa sygnalizacja, która powstała na skrzyżowaniu ul. Kłeckoskiej, Żerniki i Okopowej.

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego wspólnie z Miastem Gnieznem, wykonał w ostatnich tygodniach nową instalację sygnalizacji świetlnej w rejonie skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 190 i szosy prowadzącej do wsi Piekary. 

Jak informuje Urząd Miejski, koszt zadania wyniósł 346 tys. złotych, z czego 150 tys. złotych pochodziło z budżetu Województwa Wielkopolskiego. Pozostała kwota wydzielona została z tegorocznego budżetu Gniezna. 

W ramach zadania, poza instalacją sygnalizacji świetlnej oraz doświetlenia samych pasów, było odcinkowe wykonanie chodników oraz oznakowania poziomego i pionowego. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
TAABOO
TAABOO
07/12/2022 17:15

Drogi „Mieszkańcu z Kłeckoskiej”, te światła są właśnie dla takich, jak Ty: nie biorących pod uwagę tych, którzy mieszkają obok Kłeckoskiej, dla takich jak kierowca, który dziś przejechał na tym skrzyżowaniu jadąc Kłeckoską na czerwonym świetle, dla takich, którzy nie widzą (lub nie chcą widzieć) ograniczenia do 40 km/h na tym odcinku drogi, dla tych którzy mają gdzieś innych uczestników ruchu drogowego. A co do krzyżówki Gdańśka/Trasa Zjazdu – tam powinno być albo rondo albo nakaz skrętu w kierunku Gniezna, bez możliwości wyjazdu w kierunku Bydgoszczy lub stacji paliw.

Sylwia
Sylwia
07/12/2022 16:26

Lepsze byłoby rondo. Przeszło 20 lat temu we Francji zastępowanorondami najbardziej problematyczne krzyżówki. A u nas wszędzie stawiają światła tak jak na wyjeździe z Dakek na Kostrzewskiego

Ostatnio edytowane 1 rok temu przez Sylwia
Mieszkaniec z Kłeckoskiej
Mieszkaniec z Kłeckoskiej
07/12/2022 10:15

Kompletnie nietrafiony pomysł. Mieszkam przy ul. Kłeckoskiej i przejeżdżam tam kilka razy dziennie. Uważam, że w tym miejscu sygnalizacja jest niepotrzebna. Nigdy nie było tam korków ani utrudnienia w ruchu a teraz zrobiły się zatory. Moim zdaniem taka sygnalizacja powinna w pierwszej kolejności powinna powstać przy ul. Roosevelta na skrzyżowaniu z ul. Fabryczną. Jak zwykle urzędnicy miejscy nie mają zielonego pojęcia co się dzieje w Gnieźnie.

WiadomoKto
WiadomoKto
07/12/2022 11:08

Wiadomo, dla kogo powstała ta sygnalizacja. Dla jednego, słusznego powodu. I do tego specjalnie też zrezygnowano na jej potrzebę z powstania takiej na ul. Gdańskiej/Trasie Zjazdu przy Castoramie.

Krzysztof
Krzysztof
07/12/2022 19:26
Odpowiedź  WiadomoKto

Dla kogo ona zatem powstała w/g Ciebie?
Mieszkam przy Okopowej i jest to bardzo trafiony pomysł, bo wyjazd z tej ulicy na Kłeckoską to było spore wyzwanie, zwłaszcza, kiedy albo było mgliście, albo sam wyjazd z Okopowej był śliski.
A już na pewno nie pomagali kierowcy jadący Kłeckoską, którzy ograniczenie do 40 km/h kompletnie ignorowali tym samym jeszcze bardziej utrudniając wyjazd.
Kto nie wyjeżdżał codziennie z Okopowej w lewo w Kłeckoską( łuk drogi w lewo, a z niego wyjeżdżające zbyt szybko auta) ten pewnie nie zrozumie zmotoryzowanych mieszkańców, którym zależało na własnym i bliskich bezpieczeństwie.

Mieszkanka dzielnicy.
Mieszkanka dzielnicy.
07/12/2022 15:36

Mieszkam w tej części miasta i mogę powiedzieć z własnego doświadczenia, że wyjazd z ulicy Okopowej bez sygnalizacji to był koszmar (zwłaszcza w mglisty dzień gdzie lustro było całkiem nieprzydatne). Kierowcy też nie przestrzegali ograniczenia prędkości. Wreszcie sygnalizacja, która zapewni bezpieczny wyjazd. Nie chodzi tutaj (drodzy mieszkańcy Kłeckoskiej) o korki tylko o bezpieczeństwo. A to jest najważniejsze.

mieszkaniec z ul. Okopowej
mieszkaniec z ul. Okopowej
07/12/2022 23:40

Bardzo dobry pomysł. Żeby to zrozumieć trzeba być mieszkańcem ul. Okopowej. Przecież z tej ulicy nie raz nie szło w ogóle wyjechać przez samochody jadące z S 5 . Poza tym od strony miasta zero widoczności i samochody notorycznie przekraczające prędkość.Dziękujemy Panie Prezydencie,© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.