|  Rafał Wichniewicz  |  12 komentarzy

Opuszczony pasaż ma zniknąć

Opuszczone stoiska, witryny zabite płytami, gdzieniegdzie co jakiś czas pojawiające się butelki po alkoholu – pasaż przy ul. Roosevelta ma zostać zastąpiony miejscem rekreacyjnym.

Od dłuższego czasu mieszkańcy rejonu os. Tysiąclecia mogą dostrzec iż pasaż znajdujący się pomiędzy budynkami przy ul. Roosevelta stoi opuszczony. Powstały ponad dwie dekady temu, składał się z kilku zabudowanych stoisk, postawionych obok siebie oraz jednego kiosku zlokalizowanego na chodniku. Całość jest zadaszona, ale od dawna nie cieszyła się zbytnim zainteresowaniem wśród potencjalnych najemców.

Z uwagi na różne akty wandalizmu, które zdarzały się w tym miejscu w ostatnim czasie, wszystkie witryny zostały zakryte dyktami i obecnie obiekt zasadniczo tylko straszy swoim wyglądem. Docelowo planuje się, że całość zostanie rozebrana. W tym celu w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Gniezna zabezpieczono już środki w kwocie przeszło 25 tys. złotych na stworzenie koncepcji zagospodarowania tego miejsca pod inny cel – najpewniej rekreację. Na ten cel planuje się pozyskać środki zewnętrzne.

Sam obiekt najpewniej zostanie rozebrany w przyszłym roku, ale to zależy od dostępnych środków finansowych. Jednocześnie pozostałe sklepy, znajdujące się w stojących obok pawilonach, pozostaną na swoim miejscu.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dorota
Dorota
13/12/2022 07:44

Dlaczego trwa od lat nielegalny handel obwoźny przed pawilonem ZIEMOWIT oraz przed apteką PIASTOWSKĄ. Czy ci handlarze nie powinni się przenieść własnie w to cywilizowane miejsce, na mini targu po dachem przy ulicy Roosevelta? Co na to powiedzą służby miejskie . Czy Straż Miejska nie potrafi tym handlarzom wskazać wyznaczonego dla nich miejsca? Może wystarczy by Radni Miasta Gniezna zmniejszyli na poczatek wysokość opłat targowych dla mini handlowców?

szofer
szofer
13/12/2022 12:26
Odpowiedź  Dorota

To samo proponuje „senior”, ale jak widać myślenie w tych przepastnych gabinetach na Lecha 6 ma kolosalną przyszłość! A co do propozycji parkowania w tym miejscu pojazdów, to pomysł z księżyca, chyba, ze będą to właśnie pojazdy księżycowe. Panowie, jak nie macie zielonego pojęcia o kodeksie drogowym i przepisach ruchu drogowego, to przestańcie ośmieszać się publicznie.

Anna
Anna
11/12/2022 19:46

Prosimy o miejsce parkingowe, bo rekreacja będzie zdewastowana tak samo jak to kioski lub libacje weekendowe.

mieszkaniec
mieszkaniec
13/12/2022 12:27
Odpowiedź  Anna

Sorry, a między pojazdami nie można chlać? Pani chyba żartuje sobie ze spraw poważnych pisząc takie głupoty!

wilk
wilk
10/12/2022 15:15

Gdyby miasto nie windowało wysokich czynszów to handel był by tam do dziś i zapewne wielu handlujących na zwykłej ulicy wolało by tam ze swoim towarem sprzedawać,ale miastem rządzi od dawna przefarbowana KOMUNA,więc wszystko jasne!!! Będą tam chcieli wcisnąć jakąś betonozę bez sensu albo może tak jak na Ustroniu zrobili bez sensu…..plac manewrowy do straży pożarnej,brukując spory kawał niegdyś zielonego terenu!!! TAK się robi INTERESY w Pierwszej Stolicy !!!

Ten
Ten
09/12/2022 22:07

Tam to akurat by się więcej miejsc parkingowych przydało.. a po drugiej stronie miasta sprzedajecie ostatni wolny pas zieleni BOISKO STELLI i nie ma tam żadnych stref zielonych i nikomu to nie przeszkadza???gdzie wyjść na spacer na witkowskiej to tylko na cmentarz????

Waldek
Waldek
09/12/2022 07:44

A ja proponuję kolejną kuwetę dla psów. Miastu tak dobrze idzie w tych inwestycjach.

rowerzysta
rowerzysta
08/12/2022 20:51

Też tak uważam jak @Marek.
Parkingów brakuje a strefy rekreacyjne w promieniu kilometra są przynajmniej 3, najbliża w parku. Nie można zostawić tych sklepów? Może za dwa lata znajdzie się przeznaczenie na nie. Można zamknąć wejście i wyjście i zorganizować coś co będzie potrzebne dla wszystkich. Np stanowiska / hub do ładowania hulajnóg czy innych lekkich pojazdów elektrycznych. To jest przyszłościowy przykładowy pomysł. Nie każdy jest w stanie ładować np skuter elektryczny pod blokiem lub w piwnicy, w której często nie ma gniazdka połączonego z mieszkaniem. Zastosowań przyszłościowych tego miejsca może być znacznie więcej. Można ogłosić konkurs na zagospodarowanie tego miejsca w ramach budżetu obywatelskiego.

senior
08/12/2022 18:32

Brak myślenia w tym gnieźnieńskim urzędzie poraża. Dlaczego dość ładnie skomponowane stoiska mają zniknąć z mapy Tysiąclecia? Prezydentowi bardziej podobają się przekupnie rozkładający swe towary na ziemi przed Ziemowitem i naprzeciw Ziemowita, na murku przy Parku Trzech Kultur, na skrzynkach przed Biedronką przy ul. Paczkowskiego itd. Jak za króla Ćwieczka. A można by tych drobnych handlarzy ulokować za przysłowiową złotówkę właśnie w tym pasażu i nauczyć ludzi kultury handlu. Bardzo ładne miejsce do drobnej sprzedaży chce prezydent likwidować, a obskurne, śmierdzące, brudne i przynoszące wstyd targowisko na Wyszyńskiego nie wiedzieć dlaczego nadal w centrum miasta utrzymywać. Gniezno schodzi na psy……………

stamtąd
stamtąd
08/12/2022 17:39

Ad. Marek – żadnego parkingu. Tam nie ma warunków na postój samochodów!

Dorota
Dorota
08/12/2022 12:49

Można też wykorzystać istniejące już tam zadaszenie i wynająć ten teren pobliskim kierowcom, jako płatne miejsca postojowe i to pod dachem. Byłby to dodatkowy, cykliczny przychód finansowy dla Miasta Gniezna.

Marek
Marek
08/12/2022 12:44

Na poczatku roku Miasto Gniezno chciało w tym rejonie w ramach Budżetu Obywatelskiego zrobić parking ….”dla Szkoły Podstawowejnr 9″?. .Teraz, na tym terenie po pasażu, będzie ku temu znakomita okazja. Prawda?.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.