|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Szkoła Muzyczna z własną instalacją fotowoltaiczną

Źródło: Szkoła Muzyczna

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych dołączył do tych jednostek, które posiadają własną małą elektrownię słoneczną na dachach obu budynków przy ul. Mieszka I. Produkcja już się rozpoczęła.

Instalacje zostały dostarczone na dachy obiektów kilka tygodni temu, po czym rozpoczęła się ich montaż. Wszystko to w ramach pozyskanych środków z programu „Kompleksowa modernizacja energetyczna wybranych państwowych placówek szkolnictwa energetycznego”. Gnieźnieński „Muzyczna” znalazła się wśród dwudziestu jednostek z kraju, które zostały włączone do projektu.

– W mijającym tygodniu nasza instalacja została przyłączona do sieci energetycznej, zaczęliśmy sami produkować prąd, dzięki czemu obniżymy koszty rachunków za energię elektryczna, które są niemałe i rosną – informuje Szkoła Muzyczna. Zakłada się, co jest oczywiste, że największa produkcja prądu nastąpi wraz z nastaniem wiosny i w okresach bardziej nasłonecznionych.

Moc paneli to odpowiednio 12900 watów na starym budynku przy ul. Mieszka I i 18880 wat na pawilonie bliżej dworca. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.