W miniony piątek gnieźnieńska drogówka prowadziła działania na drodze ekspresowej S5. W ich trakcie ujawniła m.in. ciężarówkę wyprzedzającą inny pojazd – mimo obowiązującego zakazu. Manewr zajął prawie 2 minuty.
Wczoraj gnieźnieńska drogówka przeprowadziła działania „Zero tolerancji” na drodze ekspresowej S5. Jak informuje KPP Gniezno, policjanci dokładnie przejrzeli się stosowaniu zmotoryzowanych do przepisów ruchu drogowego związanych z zakazem wyprzedzania ciężarówek na drodze szybkiego ruchu.
– Kierowca nagrany na filmie za niestosowanie się do zakazu wyprzedzania otrzymał mandat karny – informuje KPP Gniezno. Sytuację uchwycono przed węzłem Czerniejewo w kierunku na Poznań. Cały manewr wyprzedzania zajął ciężarówce prawie 2 minuty.
– Przypominamy, że mandat za wyprzedzania pojazdem powyżej 3,5 t na drodze ekspresowej wynosi 1 000 zł. Jeśli jednak kierowca popełni drugie takie samo wykroczenie w ciągu dwóch lat, wysokość kary podwaja się i wynosi 2 000 zł. Jednocześnie kierowca otrzymuje osiem punktów karnych – przypominają policjanci.
W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.
Takie sytuacje na S5 miedzy Gnieznem a Poznaniem są nagminne.