|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Pijana prowadziła auto z cofniętym licznikiem

Policja kontrola drogowa

Za dwa przestępstwa będzie musiała odpowiedzieć 32-letnia kierująca mieszkanka powiatu gnieźnieńskiego, która została zatrzymana do kontroli drogowej przez policjantów na terenie powiatu żnińskiego.

Sytuacja miała miejsce w miniony wtorek 13 grudnia w Janowcu Wielkopolskim. To tam, do kontroli drogowej zatrzymany został Volkswagen. Za jego kierownicą siedziała 32-letnia mieszkanka powiatu gnieźnieńskiego, od której funkcjonariusze wyczuli silną woń alkoholu.

– Po sprawdzeniu alkomatem okazało się, że mieszkanka powiatu gnieźnieńskiego miała w organizmie ponad dwa promile alkoholu – informuje KPP Żnin. Kobieta z tego tytułu straciła prawo jazdy i niebawem usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.

Przy okazji kontroli mundurowi sprawdzili także stan pojazdu – podczas oględzin drogomierza ustalili, że licznik został cofnięty, bowiem nie zgadzał się z zapisem w Centralnej Ewidencji Pojazdów. Za to grozi do 5 lat pozbawienia wolności – sprawa jest wyjaśniana.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
szofer
szofer
16/12/2022 12:38

Gdyby taka notatka ukazała się w przedwojennej prasie, wszyscy dowiedzieli by się, kim jest owa dama, a nawet gdzie mieszka. A dzisiaj przestępcy sa bardziej chronieni niż ewentualne ofiary.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.