Niebezpieczna, brawurowa jazda najprawdopodobniej w połączeniu z alkoholem, zakończyła się uszkodzeniem lub rozbiciem kilku pojazdów w centrum Gniezna. Sprawca po spowodowaniu całego zdarzenia razem z pasażerem uciekli z miejsca zdarzenia, a jeden z nich został zatrzymany przez policję.
Do zdarzenia doszło 14 listopada, po godzinie 19. Jak wynika z ustalonych informacji, kierowca Audi, wyjeżdżając z ul. Warszawskiej w ul. Kościuszki, przetarł jedno z aut, stojących na światłach, po czym skręcił w stronę ul. Dalkoskiej. Tam najpierw zahaczył o lusterko innego pojazdu, jadącego w przeciwnym kierunku. Zjeżdżając w kierunku Dalek, na wysokości ul. Krótkiej, Audi uderzyło w zaparkowany po prawej stronie pojazd. Ten natomiast odbił w kolejne stojące przed nim. W sumie rozbitych lub przetartych zostało 5 pojazdów.
Po wszystkim kierowca oraz pasażer zaczęli uciekać w różne strony. Jeden z nich został jednak dogoniony i złapany w rejonie ul. Łąkowej, po czym przekazano go policji. Według naszych informacji, był pijany – to mieszkaniec Gniezna. Samo auto, posiadające lubelskie numery rejestracyjne, miało mieć wykryte kilka nieprawidłowości w dokumentacji.
Na miejscu trwają działania policji zmierzające do ustalenia okoliczności zdarzenia. Na ul. Dalkoskiej występują utrudnienia w ruchu.
W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.