|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Alarm przeciwpożarowy obudził mieszkańców

W czwartkowy ranek mieszkańcy rejonu ul. Sienkiewicza i Jana Pawła II mieli niezapowiedzianą pobudkę przez alarm przeciwpożarowy, który uruchomił się w budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Sytuacja miała miejsce wczesnym rankiem 12 stycznia. O sprawę zapytała nas jedna z mieszkanek centrum miasta, która jej doświadczyła. – Czy policja miała rano jakieś ćwiczenia? W okolicy Sienkiewicza od godziny 4:00 strasznie wyje alarm niestety nie idzie spać – pytała gnieźnianka.

Jak się okazało, alarm uruchomiony został w budynku PCPR (dawniej blok należący do policji). Udało się nam ustalić, że załączyła się czujka informująca o pożarze, w wyniku czego otworzyły się klapy oddymiające budynek oraz powiadomione zostały służby.

Po dotarciu na miejsce straży pożarnej oraz policji, budynek został sprawdzony z pracownikiem Starostwa i nie stwierdzono obecności jakiegokolwiek zagrożenia – powodem uruchomienia alarmu było prawdopodobnie błędne załączenie w centralce systemu.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.