|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Oszukał ponad 200 osób. 22-latek z zarzutami

Młody mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego oferował w sieci towar, którego nie posiadał. Mimo to pozyskiwał ciągle kolejnych klientów, którzy wpłacali mu pieniądze. Postępowanie w sprawie trwało od końca 2021 roku.

Zarzuty oszukania w 214 przypadkach usłyszał 22-letni mężczyzna, który przez długi czas dokonywał oszustw w internecie. Jak informuje KPP Gniezno, z tego procederu uczynił on sobie stałe źródło dochodu, a pieniądze wydawał na własne, bieżące potrzeby, często przy tym zmieniając miejsce zamieszkania.

Wszystko rozpoczęło się pod koniec 2021 roku: – Wówczas to bardzo młody, bo 21 letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego usłyszał 24 zarzuty za oszustwa – tylu bowiem pokrzywdzonych zgłosiło się na policję. Jednak to nie koniec tej sprawy. Zaraz potem prokuratura w Gnieźnie postanowiła wszcząć dochodzenie w sprawie oszustw internetowych popełnionych przez tego samego sprawcę ale nie zgłoszonych do tej pory organom ścigania przez pokrzywdzonych – informuje KPP Gniezno.

W efekcie policjanci dotarli do 214 przypadków oszustw całej Polsce, kontaktując się z pokrzywdzonymi w różnych częściach kraju: – Setki stron przesłuchań, tomy akt i innych zebranych materiałów dowodowych w tym postępowaniu wykazały, że proceder trwał od 6 maja do 18 listopada 2021 roku. Podejrzany miał 5 rachunków bankowych na które wpływały pieniądze w kwotach od 20 do 1400 złotych za sprzęt elektroniczny oferowany na portalach ogłoszeniowych. Były to między innymi głośniki samochodowe, zestawy kart audio, konsole do gier, wiertarki, zestawy narzędzi, spawarki, skrzynie basowe, wzmacniacze samochodowe, zagęszczarki, zestawy narzędzi, car-audio. 21-latek jednak tego towaru nigdy nie posiadał, więc nikomu go nie wysłał a liczba pokrzywdzonych rosła w zastraszającym tempie – informuje KPP Gniezno.

22-latek usłyszał w sumie 214 zarzutów – zbiorczo, bowiem ostatnie z nich padły z ust prokuratora 29 grudnia 2022 roku. Akt oskarżenia w powyższej sprawie trafił już do sądu. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

11

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.