|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Podejrzana „wizyta” nieznajomych także w Kiszkowie. Policja apeluje

W miniony weekend policjanci byli dwukrotnie wzywani do sytuacji, które zaniepokoiły mieszkańców dwóch miejscowości.

O pierwszym zdarzeniu informowaliśmy jeszcze wczoraj i miało ono miejsce w Łopiennie – chodzi o mężczyznę, który fotografował domy i numery posesji. Funkcjonariusze po wylegitymowaniu go i sprawdzeniu pojazdu ustalili, że jest to historyk z Poznania, który kolekcjonuje szyldy i posiadał ich sporą ilość w swoim telefonie.

O drugim przypadku informuje dzisiaj KPP Gniezno i dotyczy sytuacji w Kiszkowie, która miała miejsce tego samego dnia tj. 15 stycznia: – Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci wylegitymowali mężczyzn kręcących się po Kiszkowie, sprawdzili również auto, którym się poruszali. Nie są to osoby wcześniej znane policji a celem ich wizyty było spotkanie towarzyskie – informuje gnieźnieńska komenda.

Mimo to policjanci zwracają się z apelem do mieszkańców: – Niemniej, z uwagi na pojawiające się co jakiś czas osoby obce, kręcące się w szczególności po gminie Kiszkowo policjanci z Kłecka proszą mieszkańców, by każdorazowo o swoich podejrzeniach lub zaobserwowanej przed chwilą sytuacji niebezpiecznej informować ich o tym pod numerem telefonu 47 77 21 340 lub 112. Im szybciej funkcjonariusze przyjmą zgłoszenie i pojadą na miejsce, tym będą mogli podjąć bardziej skuteczne działania zmierzające do eliminowania zagrożeń lub zatrzymania sprawców ewentualnych włamań.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
stary dziad
stary dziad
17/01/2023 13:02

Tylko naiwny, w tym także policjant może uwierzyć, ze takie rejestrowanie służy wyłącznie jako hobby!© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.