|  Rafał Wichniewicz  |  3 komentarze

Rozkochali kobiety i je okradli. Policjanci ostrzegają przed „internetową miłością”

Gnieźnieńscy policjanci pracują nad dwiema sprawami, które dotyczą oszustwa matrymonialnego. Ofiary dały się złapać na starą, sprawdzoną metodę, w efekcie czego straciły pieniądze.

Co jakiś czas trafiają się sytuacje, przed którymi ostrzegają policjanci. Mowa o internetowych miłościach do osób, które poznaje się w sieci. Zazwyczaj przedstawiają się jako przedsiębiorcy, amerykańscy żołnierze, lekarze, inżynierowie, nierzadko przebywający na drugim końcu świata. Rozkochują i porywają serca, a wkrótce także… pieniądze.

– Obecnie gnieźnieńscy policjanci pracują nad dwoma podobnymi przestępstwami, do których doszło w ostatnim czasie. Pokrzywdzone to mieszkanki powiatu gnieźnieńskiego. Obie padły ofiarą internetowych oszustów. W ciągu kilkunastu tygodni przestępcy rozkochali je i nakłonili do wpłacenia na podane konto mnóstwa pieniędzy. Obecnie policjanci pracują nad ustaleniem tożsamości sprawców, ich zatrzymaniem i przestrzegają wszystkie kobiety przed oszustami matrymonialnymi – informuje KPP Gniezno, nie zdradzając wysokości strat finansowe, jakie poniosły poszkodowane (poza złamanymi sercami).

– Poznaliście się za pomocą mediów społecznościowych, wydaje Ci się, że to ten jedyny, relacja z nim jest poważna i będziecie ze sobą do końca życia ale nigdy nie spotkałaś się z nim w realnym świecie. Jeżeli jednak poprosi Cię o przesłanie pieniędzy powinno to wzbudzić Twój niepokój. Dlaczego? Dlatego, że to może być oszust. Należy dodać, że oszuści najczęściej proponują zwrot pożyczki ze sporą nawiązką, a niczego niepodejrzewające kobiety przystają na ich warunki. Przypominamy za oszustwo grozi kara 8 lat więzienia – informują policjanci.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kuźwa
Kuźwa
19/01/2023 23:35

Bywają jeszcze takie idiotki? Może za dużo czytają o Kopciuszkach ? Pamiętajcie że jedyne kopciuchy które istnieją to te w których się pali…….

Prince Polo
Prince Polo
17/01/2023 17:50

Naiwnych nie sieją, sami się rodzą. Mi tam nie żal takich wariatek, co lecą na kasę i uwierzą kazdej głupocie w internecie.

Karol
Karol
17/01/2023 14:50

😀© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.