|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Okradł dom, by napić się alkoholu. Został zatrzymany przed sklepem

W minioną środę policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży pieniędzy, dokonanej w jednym z domów na terenie gminy Kiszkowo. Sprawca został już ustalony.

Policjanci otrzymali zgłoszenie 18 stycznia – z jednego z domów miały zniknąć pieniądze. Policjanci z Kłecka udawszy się na miejsce rozpoczęli czynności, które pozwoliły zatrzymać złodzieja.

– Jak ustalili funkcjonariusze, na miejscu zdarzenia sprawca wykorzystując nieobecność domowników i niezamknięte na klucz drzwi od garażu dostał się do wnętrza mieszkania, gdzie po splądrowaniu pomieszczeń zabrał celem przywłaszczenia skarbonkę, w której znajdował się bilon w kwocie około 2 tysięcy złotych – informuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno.

Sprawcą okazał się być 56-letni mieszkaniec gminy Kiszkowo. – Sprawca został zatrzymany w pobliżu sklepu spożywczego, gdzie raczył się alkoholem zakupionym ze skradzionych pieniędzy. Policjanci odzyskali część skradzionej gotówki – dodaje. W czwartek policjanci przedstawili mu zarzuty kradzieży, a mężczyzna przyznał się do czynu.

– Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Podejrzany był już wcześniej karany za podobne przestępstwa i odbywał karę pozbawienia wolności dlatego też śledczy sprawdzą, czy przestępstwa tego dopuścił się w warunkach recydywy, za którą grozi surowsza kara – informuje.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.