Dopłata do paczki okazała się oszustwem. Gnieźnianka straciła oszczędności

Mieszkanka Gniezna straciła 7600 złotych po tym, jak uwierzyła w wiadomość od rzekomej firmy kurierskiej. Oszuści wykorzystali komunikator WhatsApp, przekonując kobietę do zakupu kodów podarunkowych i przekazania ich danych.
Do zdarzenia doszło po otrzymaniu przez mieszkankę Gniezna wiadomości na WhatsAppie. Nadawca podszywał się pod firmę kurierską DHL i informował o konieczności dokonania dopłaty do przesyłki. W wiadomości kobieta została poproszona o zakup kodów podarunkowych oraz przesłanie ich zdjęć.
Jak informuje KPP Gniezno, Gnieźnianka wykonała wszystkie polecenia. Następnego dnia oszuści ponownie się z nią skontaktowali, twierdząc, że wystąpił problem i konieczna jest kolejna wpłata, tym razem w wysokości 600 złotych. Dopiero wtedy kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Łączne straty wyniosły 7600 złotych.
Sprawa została zgłoszona policji, która po raz kolejny apeluje o ostrożność podczas korzystania z komunikatorów internetowych i odbierania wiadomości dotyczących przesyłek.
Funkcjonariusze przypominają, że aby uniknąć podobnych sytuacji, warto stosować kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa:
#Tagi
W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.
















