|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Poranna kontrola trzeźwości. Dwie osoby z promilami

źródło: KPP Gniezno

Od poniedziałkowego wczesnego ranka gnieźnieńska drogówka prowadziła akcję „Trzeźwy Poranek”. W jej ramach sprawdzono 1350 kierowców.

Masowa kontrola kierowców została przeprowadzona po raz kolejny w ostatnim czasie. Dzisiaj we wczesnych godzinach porannych gnieźnieńska drogówka przy wsparciu policjantów prewencji rozpoczęła akcję, sprawdzając prowadzących auta m.in. na ul. Kostrzewskiego.

W sumie podczas działań przebadano 1350 kierowców: – Niestety dwóm osobom, które były nietrzeźwe funkcjonariusze uniemożliwili kontynuowanie jazdy. Straciły one również uprawnienia do kierowania pojazdami. I tak na przykład 44-latek z Gniezna kierując volkswagenem miał 1,8 promila – informuje KPP Gniezno.

– Przypominamy, alkohol może utrzymywać się długo w organizmie, nawet wiele godzin po jego spożyciu. Podczas akcji „trzeźwy poranek” zwykle zatrzymywani są „wczorajsi” kierowcy, czyli osoby, które dzień wcześniej spożywały alkohol i rano wsiadły za kierownicę. Pamiętajcie nawet dobre samopoczucie nie jest gwarancją, że alkohol został już rozłożony w organizmie – przypominają funkcjonariusze.

#Tagi

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.