|  Rafał Wichniewicz  |  5 komentarzy

Okoliczności wieczornego wypadku w centrum Gniezna

Policjanci z gnieźnieńskiej komendy ustalają okoliczności wypadku, do jakiego doszło 30 stycznia na ul. Żwirki i Wigury. Wstępne świadczą one o winie kierującego Audi.

O zdarzeniu informowaliśmy wkrótce po tym, jak do niego doszło – w poniedziałek 30 stycznia, około godziny 21.30. Na wysokości supermarketu i stacji benzynowej doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. 

Według wstępnych ustaleń policji, 23-letni kierujący Audi, wykonując manewr skrętu w prawo z ul. Roosevelta w kierunku ul. Żwirki i Wigury, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i z dużą prędkością uderzył w samochód osobowy marki Citroen stojący na pasie lewoskrętu z ul. Żwirki i Wigury w kierunku ul. Roosevelta. Jak podała nam policja, 23-latek nie posiadał prawa jazdy. 

Na skutek zdarzenia 23-latek odniósł obrażenia ciała, a do jego wyciągnięcia z pojazdu konieczne było użycie narzędzi hydraulicznych. Obaj kierowcy trafili do szpitala. Kierujący Citroenem był trzeźwy, natomiast od prowadzącego Audi 23-latka pobrano krew do badań. Postępowanie w sprawie prowadzi KPP Gniezno.

 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
01/02/2023 16:18

Jeżeli go bolało, to pewnie już dostał nauczkę. Takie osoby nie powinny mieć już prawa do posiadania prawka.

kiniu
kiniu
31/01/2023 11:59

Prędkość musiała być duża skoro takie zniszczenia są pojazdów. Może jechał jak to się mówi „na późnym zielonym”. Pytanie. Jeżeli doszło do wypadku na skrzyżowaniu to czy nie posiada ono monitoringu, obok jest netto, stacja paliw, estede i inne sklepy posiadające monitoring.

Andrzej
Andrzej
31/01/2023 10:51

Kierujący bez uprawnień to powinno być przykładowo ukarane !!!

Gdzie rozum
Gdzie rozum
31/01/2023 10:47

Szok. Kto się porusza po naszych drogach? Bez prawa jazdy, po pijaku, bez badań technicznych itp.
Czy ktoś nad tym jeszcze panuje?

Fiat
Fiat
31/01/2023 18:09
Odpowiedź  Gdzie rozum

A kto ma panować i jak to panowanie ma wyglądać? Facet wsiadł za kółko bez uprawnień, to potencjalny morderca. Jak by tak dostał 5 lat kamieniołomów, to może innych by to ostrzegło.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.