|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Chciała sprzedać ubrania. Straciła 5 tys. złotych

Jedna z mieszkanek powiatu gnieźnieńskiego padła ofiarą oszustwa internetowego – wystarczyła nieuwaga i strona, która była bardzo podobna do oryginalnej witryny.

O sytuacji informuje trzemeszno24.info – w ostatnich dniach na terenie gminy Trzemeszno jedna z mieszkanek postanowiła sprzedać w sieci odzież. Zdecydowała się do tego wykorzystać jedną ze znanych platform internetowych. Wkrótce po zamieszczeniu ogłoszenia, skontaktował się z nią ktoś, kto postanowił dokonać zakupu.

Osoba ta wysłała do kobiety link, gdzie miała uzupełnić pewne dane w celu otrzymania zapłaty. Witryna była bardzo podobna do oryginalnej, a w dostępnych tam formularzach poszkodowana podała dane karty płatniczej oraz bankowości elektronicznej. Wkrótce z jej konta zniknęło 5 tys. złotych.

Sprawa została zgłoszona na policję, ale w takich przypadkach próba rozwikłania tego typu oszustwa jest bardzo utrudniona. Pozostaje jedynie apelować o zachowanie zdrowego rozsądku przed podaniem jakichkolwiek danych płatniczych w sytuacji, kiedy to my mamy otrzymać środki. Tym bardziej nie należy przesyłać nieznajomym osobom danych takich jak hasła do konta, kody przelewowe itp.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.