|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Chciał kupić telefon przez internet – zapłacił oszustowi

Na gnieźnieńską komendę zgłosił się jeden z mieszkańców, który został oszukany przez internet – chciał kupić telefon, ale kontakt z kupcem się urwał po zapłacie.

Ta sytuacja to przestroga dla wszystkich, którzy korzystają z sieci robiąc różne zakupy. Upewniajmy się, że sklep lub sprzedawca ma renomę na portalu ofertowym, a cena samego produktu nie jest aż nazbyt atrakcyjna. To może nas ustrzec przed oszustwem.

W minioną środę 14 czerwca do KPP Gniezno zgłosił się mieszkaniec, który niedawno postanowił zakupić telefon po przeczytaniu oferty na jednym z portali: – Nie weryfikując wiarygodności oferty, mężczyzna wpłacił przelewem całość kwoty w wysokości 1500 zł na numer konta bankowego, który podał jemu oszust. Po wpłacie pieniędzy, konto na portalu społecznościowym, na którym znajdowało się ogłoszenie, zostało usunięte, a kontakt ze sprzedającym nagle się urwał – informują policjanci. Teraz w sprawie wszczęto postępowanie.

Policjanci przestrzegają i radzą: – Szukając telefonu w sieci korzystajmy ze sprawdzonych sklepów internetowych lub lokalnych ogłoszeń, oglądając go na miejscu i umawiając się na realizację zamówienia, po wcześniejszej, osobistej rozmowie ze sprzedającym. Nie warto ryzykować.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.