|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

Chciała mniejszych rachunków za prąd, a straciła 36 tysięcy złotych

Na kolejną metodę działania oszustów „złapała się” jedna z mieszkanek Gniezna. Niech ta historia będzie przestrogą dla innych osób, niezależnie od wieku.

W miniony czwartek 22 czerwca do gnieźnieńskich policjantów zgłosiła się 71-letnia mieszkanka Gniezna. Jak przyznała, w mediach społecznościowych wyświetliła się jej reklama, z której treści zrozumiała, że może płacić mniejszy rachunek za prąd, jeśli tylko wykona kilka czynności.

– Zadzwoniła pod podany numer telefonu. Osoba, z którą rozmawiała seniorka przekonała ją, że celem rejestracji wymagana jest wpłata w wysokości 1 000 złotych. Następnego dnia do kobiety zadzwonił mężczyzna, który pomógł jej w zainstalowaniu aplikacji do zdalnej obsługi pulpitu. Oszust wmówił seniorce, że w ten sposób będzie płaciła mniejsze rachunki a tymczasem uzyskał dostęp do wszystkich danych zapisanych na urządzeniu. Jeszcze tego samego dnia oszust zaczął samodzielnie przelewać pieniądze z konta pokrzywdzonej. Niczego nieświadoma kobieta postępowała zgodnie z instrukcjami – informuje KPP Gniezno.

Dopiero po dłuższym czasie kobieta zorientowała się, że z jej konta wyprowadzono w ten sposób aż 36 tysięcy złotych – wszystko przez transakcje, wykonane przez ww. osobę. Pamiętajmy – nie instalujmy aplikacji polecanych przez osoby, które oferują szybki zarobek lub inną korzyść majątkową, nawet jeśli ma to oznaczać mniejsze rachunki. Lepiej jest skonsultować się bezpośrednio z pracownikiem danej firmy lub z bliskim, który lepiej „orientuje” się w tej tematyce oraz aplikacji instalowanych na telefonach.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Darii
Darii
27/06/2023 08:09

ilu jeszcze takich naiwniaków się znajdzie… dramat

rezigiusz
rezigiusz
26/06/2023 20:48

Zapytam po raz enty skąd oni wiedzą ze dana osoba ma takie pieniądze w banku.

Po drugie wszystkie numery sa zarejestrowane a oo trzecie numery kont bankowych nie sa anonimowe© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.