|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

Napadli w Parku Miejskim na dwie osoby, pobili i okradli. Sprawcy trafili już do aresztu

Trzech młodych mężczyzn zatrzymali policjanci, którzy poszukiwali sprawców dwóch rozbojów, do jakich doszło na terenie Parku Miejskiego.

Do zdarzeń doszło pod koniec czerwca br. w godzinach wieczorowo-nocnych. W pierwszym przypadku do mężczyzny w średnim wieku, który szedł przez Park Miejski, podbiegło trzech młodzieńców, którzy go przewrócili na ziemię, skopali, po czym zabrali mu telefon, plecak, dokumenty i uciekli. Wkrótce też ci sami sprawcy napadli na nastolatka, który wracał do domu także przez park – jeden z atakujących używał przy biciu pałki teleskopowej. Ofiara straciła telefon oraz słuchawki.

Pierwszy z zaatakowanych trafił do szpitala w Poznaniu z rozległymi obrażeniami głowy. Drugi nie wymagał hospitalizacji.

O obu przypadkach powiadomiona została policja. – Funkcjonariusze referatu patrolowo-interwencyjnego działając wspólnie z policjantami kryminalnymi wytypowali i zatrzymali 3 sprawców, tj. 19-letniego gnieźnianina i dwóch mieszkańców gminy Gniezno w wieku 21 i 22 lat. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym przez prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie dwóch zarzutów rozboju. Wszyscy podejrzani decyzją Sądu Rejonowego w Gnieźnie zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące – informuje dzisiaj KPP Gniezno.

Jak dalej dodają policjanci, sprawa jest rozwojowa, bo prawdopodobnie niedługo mogą im zostać przedstawione kolejne zarzuty za przestępstwa przeciwko mieniu i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Obecnie za popełnione rozboje grozi im do 12 lat więzienia.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
08/07/2023 16:07

Ludzkie chwasty, dowalić maksa.

Brawo policja
Brawo policja
07/07/2023 12:26

co za banda…© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.