|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

Zwrot w sprawie zdarzenia na ul. Witkowskiej. Obaj kierowcy z konsekwencjami

Ustalenia policjantów po dokonaniu „obywatelskiego zatrzymania”, które zakończyło się na ogrodzeniu jednej z posesji przy ul. Witkowskiej, są nieco inne od początkowo zakładanych.

O zdarzeniu i jego wstępnym przebiegu informowaliśmy 25 lipca. Kierujący Renault Scenic miał zauważyć nietypową jazdę innego Renault Kangoo i zaczął podejrzewać, że jego prowadzący może jechać autem pod wpływem alkoholu. Śledząc pojazd, próbował go zatrzymać na ul. Wrzesińskiej, a po skręceniu na ul. Witkowską doszło do kolizji, która skończyła się wpadnięciem Renault Kangoo na chodnik, a następnie rozbiciem ogrodzenia posesji. 

Teraz wracamy do sprawy. Jak udało się nam potwierdzić w KPP Gniezno, wstępne ustalenia wskazują, że na skutek nieprawidłowego manewru wyprzedzania przez Renault Scenic, doszło do kontaktu pojazdów i ostatecznie kolizji. Niemniej… 42-letni kierujący Renault Kangoo był trzeźwy. Podobnie 62-letni sprawca z Renault Scenic.

Jak się jednak okazało, 42-latek z powiatu mogileńskiego, który nie odniósł poważniejszych obrażeń w zdarzeniu, nie uniknie odpowiedzialności – miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W przypadku sprawcy kolizji, czyli 62-latka z Renault Scenic, zostało mu zatrzymane elektronicznie prawo jazdy – teraz może odpowiedzieć za spowodowanie zdarzenia drogowego. Postępowanie trwa.

Przypominamy – widząc osobę, która zachowuje się nietypowo na drodze lub mając wiedzę, że ktoś wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu i prowadzi auto – należy od razu dzwonić pod numer 112.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pytam
Pytam
26/07/2023 13:10

Po co tylu strażaków, tworzyli jakiś krąg życia ?

Chuck
Chuck
26/07/2023 10:55

Zabrali prawko Szeryfowi 🙂© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.