|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Utracił kontrolę nad lawetą i doszło do kolizji

źródło: KPP Wałcz

O zdarzeniu drogowym z udziałem mieszkańca powiatu gnieźnieńskiego, kierującego samochodem osobowym z przyczepą typu laweta, informują policjanci z Wałcza.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na drodze S10, stanowiącej obwodnicę Wałcza. Jak informuje miejscowa komenda policji, kierujący samochodem marki Kia Carnival mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego, utracił kontrolę nad prowadzonym zestawem pojazdów – samochodu osobowego z lawetą, na której znajdowało się inne auto. Odbijając się od barier energochłonnych, doszło w końcu do wywrócenia przyczepy.

Jak ustalili policjanci, kierujący przekroczył dopuszczalną masę całkowitą lawety, co miało być powodem całego zdarzenia. Kierującym był, jak go opisano, „50-kilkulatek z powiatu gnieźnieńskiego”. W zdarzeniu na szczęście nikomu się nic nie stało, ale za spowodowanie zdarzenia drogowego i przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej został on ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Józef
Józef
21/09/2023 11:06

A czy w takim zestawie też wymagany jest tachograf i eToll?© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.