|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

Usiłował dokonać rozboju w sklepie w centrum miasta. 31-latek trafił do aresztu

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w minioną sobotę wszedł do jednego ze sklepów w centrum miasta i usiłował dokonać rozboju.

Sytuacja miała miejsce 30 września we wczesnych godzinach wieczornych w sklepie spożywczym przy jednej z ruchliwych ulic śródmieścia. Do środka wszedł mężczyzna, który był nietrzeźwy i podszedłszy do półki, wziął z niej dwie butelki z alkoholem, po czym chciał wyjść bez płacenia. Ekspedientki nie dały jednak za wygraną i usiłowały mu zablokować drogę, jednocześnie wzywając policję.

– Gdy tylko do gnieźnieńskich policjantów dotarła informacja o rozboju dokonanym na ekspedientkach, dyżurny natychmiast skierował na miejsce najbliższy patrol – informuje dzisiaj KPP Gniezno. Do momentu przyjazdu mundurowych, mężczyzna nie odpuszczał i usiłował dalej opuścić sklep, a sytuacja robiła się coraz bardziej niebezpieczna dla obsługi: – Stróże prawa zatrzymali agresywnego 31-letniego mieszkańca Poznania, nim ten zdążył wyjść ze sklepu. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Prokurator przedstawił 31-latkowi zarzut rozboju.

W miniony poniedziałek mężczyzna trafił do Sądu Rejonowego, gdzie usłyszał, że zostaje tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Teraz za rozbój grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
mieszkaniec
04/10/2023 08:06

Właściciel sklepu powinien być dumny z pracownic i docenić.

Kto
Kto
03/10/2023 16:27

12 lat za 2 butelki wódki za śmierc 3 osób na autostradzie 8 lat ,,,,jak życ,jak życ© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.