|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Strażacy sprawdzali gotowość plutonu wsparcia

źródło: KP PSP Gniezno

W minioną środę strażacy z kilku jednostek wzięli udział w ćwiczeniach, związanych z inspekcją gotowości operacyjnej plutonu ratowniczego. Do działań zaangażowano kilka zastępów.

Akcję przeprowadzono w środowy ranek, a do miasta ściągnięto zastępy wchodzące w skład Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego „Pluton Wsparcia – Gniezno”. Wezwane zostały jednostki z Trzemeszna, Witkowa, Zdziechowy i Łubowa, a do działań zaangażowano także zawodową straż pożarną. 

– Głównym zadaniem plutonu jest realizacja standardowych działań ratowniczo-gaśniczych na poziomie podstawowym poza obszarem chronionym powiatu macierzystego. Podczas inspekcji sprawdzono dokumentację odwodową i wyposażenie sprzętowe na poszczególnych samochodach oraz dokonano weryfikacji gotowości bojowej plutonu. W części praktycznej strażacy biorący udział w ćwiczeniach mieli okazję przećwiczyć organizację działań na wypadek pożaru i innych zagrożeń – informuje KP PSP Gniezno.

Po zbiórce zastępów wszyscy wyruszyli na ćwiczenia. – W tym celu wszystkie zastępy udały się do Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie, gdzie przed strażakami postawiono zadanie ugaszenia pożaru, który powstał na otwartym składowisku śmieci – opisują dalej strażacy. Jednocześnie przećwiczono także procedury bezpieczeństwa na terenie samego zakładu. Na zakończenie odbyło się podsumowanie, na którym omówiono wnioski i spostrzeżenia. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.