|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Policjanci uratowali 33-latka w ostatniej chwili

Do dramatycznej interwencji doszło minionej nocy na jednym z gnieźnieńskich osiedli, gdzie policjanci zostali wezwani do mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo.

Sytuacja miała miejsce jeszcze 19 listopada. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o tym, że w jednym z bloków mężczyzna chce popełnić samobójstwo.

Najbliższy patrol policji został skierowany pod wskazany adres. Po udaniu się do mieszkania w jednej z klatek schodowych bloku zastano w środku lokalu mężczyznę, który zdążył się powiesić. W pomieszczeniu biegał też zdezorientowany pies.

Funkcjonariusze odcięli pasek, po czym przystąpili do udzielania pierwszej pomocy i wezwali pogotowie. 33-latek odzyskał przytomność. Policjanci monitorowali jego funkcje życiowe do czasu przyjazdu karetki – informuje KPP Gniezno.

Szybka reakcja policjantów na pewno uratowała mężczyznę, który trafił pod opiekę lekarzy. Pies natomiast trafił pod opiekę innej osoby.


Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 do całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sze
Sze
20/11/2023 17:02

Gratulacje za postawę dla policjantów!
Takie sytuacje pamięta się do końca życia! Również uratowałem przyjaciela, gdzie mogłem sam zginąć. Ten widok mam przed sobą, ale ta radość, że udało się jest ponad tym.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.